24 February 2020, 19:19
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 24 February 2020, 19:21 door CK070.)
(21 February 2020, 17:53)Marc1970 schreef: Gefeliciteerd met de 20 pk erbij! Is dat gemeten/omgerekend in DIN krukas-pk of achterwiel-pk? Is het luchtfilter vervangen voor de meting en meer van dat soort basis onderdelen gecontroleerd?
Compressieverhouding (statisch), hoeveel mengsel de motor er doorheen krijgt en ontstekingstijdstip zijn de grootste factoren voor pk. De eerste en derde factor wordt je motor efficienter van, van de tweede gaat alleen je tank eerder leeg (maar je rijdt wel sneller). Een turbo is goed om mengsel door te motor te jagen, een LPG mengstuk in de inlaat slecht.
Hoe dat mengsel precies is, is ook van invloed. Paar procent te arm is zuinigst, 10% te rijk is het krachtigst. Nu staat ie waarschijnlijk wat te rijk (dat is ook veiliger bij hoge rpm/vermogens ivm high speed knock). Hoop theorie: https://x-engineer.org/automotive-engine...rformance/
Ontsteking is altijd een compromis als je zowel op LPG als benzine wilt afstellen omdat beide anders verbranden in de motor: http://www.acl.com.au/web/acl00056.nsf/a...enDocument
Compressieverhouding vd B19K is al hoog zat en weinig aan te doen, en de compressie is goed bevonden dus dat is het niet. Je zal aan de mengsel en ontstekingskant moeten zoeken, de resterende pk's. En dat had de tuner al gedaan.
Wat je denk ik het best doet is het optimum zoeken bij 2500-3000 rpm (snelweg) voor LPG, en de rest is mee te leven. Dan kom je niet aan de max pk, op geen van beide brandstoffen, eerder aan de max koppel. Heeft de 1-2-3 ontsteking niet een LPG curve ergens?
Een paar 'gratis' procent is misschien nog te bereiken (als je slangen etc het houden) door er een warmere thermostaat in te zetten en de druk op het koelsysteem te verhogen met een 1,5 bar overdrukdop.
Beste Marc,
Heel hartelijk bedankt weer voor je uitgebreide en deskundige reactie :-). Daar heb ik steeds veel aan.
Je lijkt er veel verstand van te hebben. Ben je misschien automonteur? Halverwege de jaren '90 was er een Marc/Mark in de omgeving van Nijmegen die toen aan mijn auto werkte. Het zou grappig zijn, als jij dat was. Het lijkt mij sowieso leuk om een keer kennis te maken.
Op je vragen heb ik zo 1,2,3 geen antwoord. Ik kom er op terug.
Nogmaals dank, met vriendelijke groet,
Carlo (1971)
P.S. Overigens nog steeds belangstelling voor wat verbruikcijfers van andere Volvo 240 LPG/benzine ('Hybrid' ;-p) rijders.