Berichten: 2.832
Topics: 52
Lid sinds: Sep 2008
Et word wel wat als je zo doorgaat. Maarre... Blokje koper??
Berichten: 940
Topics: 24
Lid sinds: Feb 2010
Goed bezig Raymond! LPG stond op kenteken toch? Je gaat nu toch wel eindelijk eens goedkoop op LPG rijden neem ik aan...?;-)
Volvo 244 DL 1974
Berichten: 11.670
Topics: 289
Lid sinds: Jan 2009
Oorspronkelijk geplaatst door Volvo 142 B23 ![[Afbeelding: viewpost-right.png]](http://volvolvo.nl/images/buttons/viewpost-right.png)
Et word wel wat als je zo doorgaat. Maarre... Blokje koper??
koper last niet, en grote(re) gaten kun je vullen door dat er achter te houden, zolang het iig maar geen ijzer is en je er niet doorheen brand.. (trucje van de eigenaar van het apparaat..) maar is wel ff oefenen.. (Henqui doet het ook trouwens..)
volvosvenska schreef:Goed bezig Raymond! LPG stond op kenteken toch? Je gaat nu toch wel eindelijk eens goedkoop op LPG rijden neem ik aan...?;-)
Voorlopig gaat de leiding er onderuit want er moet oa ook aan de bodem gelast worden, en dan leg ik netjes een nieuwe en wat dikkere diameter aan, mocht ik daadwerkelijk (maar weet nog niet wanneer..) de Weberts er op hangen. Kees-Peter heeft me zijn mengstukken verkocht.
De verdamper is redelijk oud dus wellicht moet daar gezien de hogere doorstroom, en voortschrijdende techniek wel iets nieuws voor komen. En goedkoop op LPG is logisch maar maakt me niet zo veel uit als ik toch maar 3-4000 km pj doe.
BTW, gisteren bij een LPG-'goeroe' die ik al wat jaren ken geweest. Beste man heeft altijd spannende probeersels uitgevoerd. 'men nemen een Weber, boort er gaten in, M10 tappen, buisjes er in schroeven, van de benzine-venturi (da's een los onderdeel in de body van een Weber) maak je een LPG-venturi door er kleine gaatjes in te boren, en creëer je een LPG-benzine-venture zónder restrictie..'
Allemaal niet zo van belang nu. Gezien m'n situatie zal ie eind van het jaar op naam van een ander komen om te voorkomen dat ik aantoonbaar bezit heb, tot die tijd gewoon verder gaan totdat de 'in-house' protesten het randje overgaan ..
Berichten: 11.670
Topics: 289
Lid sinds: Jan 2009
BTW, hoe zit dat nu eigenlijk met LPG aanleggen, is het een ongeschreven wet om een leiding 'ongeveer' onder een auto te hangen, boor en schroef maar raak systeem hanteren en 'boor' een 'gat' om weer binnen te komen..?! beetje buigen etc.. Heb ik nog niet over het 'monteren' van het tankframe..
Minder makkelijk maar wel nette in mijn belevenis is de leiding netjes en met hetzelfde bevestigingsmateriaal langs de benzineleiding te leiden, in de motorruimte netjes over te steken, en ja, dan sta je wel weer te boren, maar ik schat zo in bijna alleen in het schutbord bv.. en uit de 'rommelbak' komen de Vv-beugeltjes overgebleven van diverse voorgangers..
Berichten: 940
Topics: 24
Lid sinds: Feb 2010
http://www.rdw.nl/SiteCollectionDocument...weisen.pdf
Weet wel dat de leiding om een x aantal cm vast moet zitten. Vuldop x aantal cm van de uitlaat etc.
Volvo 244 DL 1974
Berichten: 11.670
Topics: 289
Lid sinds: Jan 2009
22 September 2013, 11:20
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 22 September 2013, 11:24 door Jambon.)
Jambon schreef:
[quote=volvosvenska]http://www.rdw.nl/SiteCollectionDocument...weisen.pdf
Weet wel dat de leiding om een x aantal cm vast moet zitten. Vuldop x aantal cm van de uitlaat etc.
vulopening zit nu in het linkerachterscherm en gaat naar de kentekenplaat, alleen de leiding over de uitlaat, zeg maar daar waar de benzineleiding ook loopt, daar kan dan een hitteschild over lijkt me.. tzt navragen/-lezen maar..
Edit: 1.13 van het document geeft het gewenste antwoord al zie ik, da's mooi..!
Berichten: 671
Topics: 39
Lid sinds: Sep 2011
lasapparaat een stand hoger zetten zodat ie een beter smeltbad krijgt.
Berichten: 11.670
Topics: 289
Lid sinds: Jan 2009
en nu eerst naar de keuken, anders trek ik de zondag niet..!
Berichten: 11.670
Topics: 289
Lid sinds: Jan 2009
boedr schreef:lasapparaat een stand hoger zetten zodat ie een beter smeltbad krijgt.
Advies is welkom Boedr, dit is het ding..
..fles is dicht maar dit geeft de meter aan..
..draadsnelheid staat nu hier op, ging wel al beter.. stond op 4..
..dat ik er iets van kan 'bakken' bewijst dit testje, gemaakt op een 'opfriscursus' zo'n 6 jr geleden (daarna niet gelast..) en bestaat uit 6 plaatjes van 0,8.. maar ik vergeet instellingen van apparaten.. zou het er eigenlijk op moeten zetten..
..overigens kan ik het hele ding voor 350 overnemen, inclusief auto-kap..
Berichten: 954
Topics: 39
Lid sinds: Jan 2012
Jambon schreef:en nu eerst naar de keuken, anders trek ik de zondag niet..!
Kater?