5 March 2013, 23:51
Polarissen zijn overrated.
245 Turbo '83
|
5 March 2013, 23:51
Polarissen zijn overrated.
6 March 2013, 02:24
Grotere ampere-dynamo kan gewoon, zelfs een Denso 100A met wat aanpassingen.
Slangetjes kunnen zo los. Dampgas met K-jet zou ik dan weer niet doen. Daily afstand van 10 km en dan gas er in willen leggen?? whuuut
6 March 2013, 08:57
As de dynamo kaduuk is (wat ik vrees) dan monteer ik eerst een tweedehandsje van de sloper die ik nog heb staan als die nog wat waard is, anders gaan we voor een zwaarder exemplaar!
De LPG installatie komt er alleen als k-jet het veld gaat ruimen. Die ga ik niet combineren. Nu rijdt onze Polo Bluemotion alle langere afstanden en de Volvo niet veel. Op het moment dat er een LPG installatie inligt zal ie tussen de 25 en 30k gaan rijden per jaar.
Zo, weer wat gewerkt aan de 245. Nadat ik eerst de nieuwe verdeelkap had gemonteerd ( en hersteld, want de cylinders stonden niet op juiste volgorde) naar de garage gereden. Ik had een wensenlijstje gemaakt en een lijstje met de dingen die echt moesten gebeuren.
Zo moesten de v-snaren echt vervangen worden ( eentje was de helft zijn zn bovenste laagje al kwijt), had de d-riem al zeker 20k geleden en wellicht qua leeftijd nog veel eerder vervangen moeten worden. Uiteraard het spanrolletje ook, en de kapotte 55A dynamo door de 80A Bosch die ik laatst van een donorblokje (B230F) had afgeschroefd. Deze toch maar laten reviseren een paar weken geleden voor de zekerheid. Ik heb van 'volvo240glt' (Danny) een goeie tip gehad voor iemand die kabelbomen kan reproduceren. Mijn motorkabelboom had de bekende 'ontbindende' isolatieeigenschappen, wat ik eigenlijk erg gevaarlijk vond. Ik had ook vaak vage storingen die ik met maatregelen onder de stuurkolom maar niet opgelost kreeg. Alle waarschuwingslampjes gingen bijvoorbeeld zwak meebranden en af en toe alles heel fel branden waarna de motor onregelmatiger stationair ging lopen. Enfin, via de tip kwam ik bij Elbert Bos terecht. Elbert kan voor heel veel types Volvo's de kabelbomen maken! Dinsdag telefonisch besteld en donderdag keurig netjes afgeleverd. Gisteren erin gelegd! Kabelboompje zag er erg netjes uit, juiste lengte, stekkers van Bosch en Volvo zoals het origineel en over de bestaande kabelboom gelegd en plug and play! Op de Amerikaanse sites wordt geadviseerd het spruitstuk los te halen, maar dat bleek niet noodzakelijk. Uiteindelijk met zorg een klein uurtje prutsen en de oude was eruit, en de nieuwe erin. Sleuteltje draaien en mooi stationair draaien zonder storingen op het dashboard! Tjakka! Missie gelukt! Maar goed, zoals altijd met sleutelen (bij mij) ging niet alles meteen feilloos. het was mijn eerste d-riem dus ik had eerst de riem al losliggen voor ik merktekens ging aanbrengen.. Dat werkt minder goed. Dus na een keer verkeerd aansluiten en slecht lopen alle tandwielen maar volgens de fabrieksmerktekens klaargelegd. Dat werkte beter, al vond ik de merktekens van de krukas maar slecht te herkennen. enfin, het is gelukt en hij loopt helemaal super! Echt een stuk rustiger dan voorheen. Met zo'n dagje klussen ben ik dus enkel nog aan hoognodige toegekomen. Ik had ook nog de kleppen willen controleren, de rubbertjes van de injectoren willen wisselen,motorsteunen wisselen, zenders voor oliedruk en olietemp willen plaatsen en de stabistangrubbers van de voorzijde willen vervangen voor de IPD exemplaren in PU die ik bij de auto kreeg toen ik m kocht.. Maar dat zal een andere klusdag of klusdagen gaan worden! Bij het klussen zie je ook altijd weer puntjes die voor de toekomst wellicht aandachtspunten zijn... Zo 'zweet' de stuurbekrachtingspomp wel erg fors en zag ik , buiten wat keringen die niet geniaal meer afsluiten, ook behoorlijk wat olie onderaan de turbo hangen... Afijn.. Langzamerhand komen we er wel. Voor nu;eerst maar weer ff rijden!
Grijze 245's. '83 b21et en '92 b230 FK, gewoon, lekker vlot.
1 May 2013, 21:01
Helaas wat weinig tijd beschikbaar voor echte updates. De auto rijdt ok, geen gekke storingen meer maar nog inhouden bij vol vermogen en onrustig stationair (bij nog net te koude motor afslaan). Morgenmiddag samen met garagist een poging wagen aan het stellen van de kleppen en afstellen van de ontsteking met een lamp.
Laatste update is het monteren geweest van de snowcap die al weer even in de kast lag! Hier nog even zonder.... ![]() Het beruchte stukje plastic voordat ie fors in de kunststofbehandelaar-spul was gezet: ![]() De snowcap op de plek waar ie hoor te zitten. Ik vind t wel fraai staan met al die zwarte kunststofaccenten die de auto toch al had! ![]() Vind t wel wat zo!
Grijze 245's. '83 b21et en '92 b230 FK, gewoon, lekker vlot.
2 May 2013, 09:29
ik heb de snowcap vastgekit met polymax, ik verloor hem ook bijna en hij klapperde bij hogere snelheden.
Bedankt en de groeten! 245 GL '79/244 GL '80/745 GL '85/144 DL '72/Amazon Combi '68
7 May 2013, 14:12
De snowcap heb ik inderdaad vastgezet met tywraps. Een paar van die klemstukjes waren afgebroken. Henqui, wil je eens een foto laten zien van je kitwerk? Er blijft bij mij ook een kier onder en dat is minder fraai dan als ie mooi aansluit. Je hebt hem aan de binnenkant een randje kit gegeven?
gr, Stevves.
Grijze 245's. '83 b21et en '92 b230 FK, gewoon, lekker vlot.
7 May 2013, 22:02
Ik zeg... Google maar eens sugru!
8x 5gr kneedbare silicon pasta die in elke wilekeurige vorm uithardt? Ik verwacht mijn pakketje vandaag of morgen en ga eens lekker eea uitproberen?
245 GLE automaat 1979, B230E/AW03-71
244 DL 1982 wit “de Belg” B19A 244 DL 1977 Blauw onderweg naar spuiter met B230FB/AW03-71L 944 II 1996 B230FK/M90 (Verkocht) P1800ES 1972 Blauw Volvo toch ..
7 May 2013, 23:04
Als ik weer eens bij de auto ben, zal ik een foto maken. Ik heb een klein rupsje (zwarte) kit aan de gehele onderkant aangebracht.
Bedankt en de groeten! 245 GL '79/244 GL '80/745 GL '85/144 DL '72/Amazon Combi '68
|
« Ouder topic | Nieuwer topic »
|