Berichten: 954
Topics: 39
Lid sinds: Jan 2012
Bedankt voor de links, Dennis. Die op die foto is interessant. Da's een V10 van en M5 zo te zien. Pakweg 510pk meen ik.
Deze foto toont exact de motor die ik erin wil hangen, een m50b25. Ik heb er alleen een 3 liter van gemaakt, dus een m50b30. Ik zal die gast eens een bericht sturen.
Berichten: 1.716
Topics: 9
Lid sinds: Mar 2011
Arn02 schreef:Er gaat trouwens een BMW motor in omdat ik die al had, en eerlijk gezegd ook omdat ik die iets hoger aansla dan een Volvo blok, met alle respect. BMW is toch fameus voor hun motoren.
De Volvo Redblock motoren (4cil.) staan anders ook bekend om hun degelijkheid. Wil je veel pk zonder turbo, is het makkelijkst een B230 van >93 te scoren ivm squirters en dikkere drijfstangen, samen met injectie en een 16V kop. Dan gaat het al over de 200 pk, en het blok kan er zo in. Wil je met turbo, dan kun je het heeel gek maken (450pk uit een 4cil. met 16V is te doen zonder AL te veel aanpassingen aan het blok). Maar goed, het is ook wel mooi om eens een BMW-build te zien!
Berichten: 57
Topics: 18
Lid sinds: Jan 2012
Met betrekking tot die sperdifferentielen: die koppelen de linkse en rechtse steekas zodat er geen snelheidsverschil in komt (toch?) hoe gebeurt dit dan? (of zijn ze altijd gesperd en heb je daar dus last van bij scherp draaien?)
Ik heb t idee dat mijn auto wat raar doet bij scherpe draaien en vraag me af of dit met een sper te maken heeft of dat er iets anders is. (ps: hoe kan ik zien of er een sperdif onderzit?)