Berichten: 1.517
Topics: 35
Lid sinds: Sep 2006
Dit is onderhand al de vierde meting. Opvallend was dat de eerste drie metingen (twee door twee verschillende garages, en ÃÃn door mezelf, maar met het toestel van ÃÃn van de garages - met een rubberen plug) alle waarden gaven van 6,5 over 7 tot 8.
De vierde meting - met een toestel met schroefdop ipv rubberen plug - gaf voor het eerst gelijke waarden, alleen zijn die nu weer heel laag. Waar kan de fout nog zitten? Vier foute metingen begint toch een beetje vreemd te worden..niet..? Ik doe het later nog wel eens opnieuw, bij warme motor, vanzodra ik de Volvo nog eens nodig heb en goed warm kan rijden.
Berichten: 38
Topics: 1
Lid sinds: May 2008
EÃ
n meting kan als onvolledig beschouwd worden. Een tweede waarneming (door andere toestellen en personen) geeft een vergelijk, maar welke is minder juist? Een derde meting geeft uitsluitsel. Dit is een punt waar drie opnames met elkaar vergeleken worden waar er minst Ã
Ã
n zeker de werkelijkheid van benadert. Vier is een ware luxe om een goede synthese te hebben. Ik vermoed dat de meting(en) juist zijn met de werkelijke staat van de motor. Daarmee bedoel ik dat de druk in de cilinders inderdaad maar zoveel is als vermeld. De werkelijke oorzaak is iets anders! :

Maar zoals Marc1970 vermeldt, een motor leidt geen eigen leven.
Berichten: 270
Topics: 30
Lid sinds: Feb 2010
Na veel gezoek en onderdeelnummers heb ik dan eindelijk een bobinekabel (90 cm!). Morgen een setje nieuwe bougiekabels.
Bij het aansluiten van m'n "nieuwe" (oude) radio (Volvo ESD Microprocessor, gaaf ding!) kwam ik halfsleetse bedrading tegen. Deze draden zijn doorlusdraden die essentieel zijn voor de werking van het elektrisch systeem van de auto. Na de bedrading gerepareerd te hebben lijkt het zowaar alsof hij iets beter loopt... ben benieuwd wat er morgen gebeurt als de nieuwe bougiekabels erop zitten.
Overigens heb ik me voorgenomen de carburateur nógmaals los te nemen en álles volgens fabrieksopgave af te stellen, zodra het wat warmer is.
Ik heb een werkplaatshandboek van het B19A-brandstofsysteem, specifiek 300-serie, bemachtigd en die kan ik perfect gebruiken.
Ik zal mijn bevindingen melden als het zover is (kan nog wel een paar maanden duren...).
1981 Volvo 343 2.0 GLS, 1981 Volvo 345 2.0 GLS, 1983 Volvo 360 2.0 GLS sedan, 1990 Volvo 460 1.7 GLEi, 1990 Volvo 940 2.3 GL
Berichten: 1.517
Topics: 35
Lid sinds: Sep 2006
Zou natuurlijk wel kunnen dat versleten bedrading zijn invloed zal hebben op het goed lopen van de motor. Nieuwe bougiekabels zijn alleszins eigenlijk nooit een luxe. Helaas moet ik op de mijne wat langer wachten dan voorzien, als gevolg van een fout gelopen bestelling. Al zijn de huidige wel nog behoorlijk recent.
Keep us posted!
Ik ben zelf ook van plan om de carb er eens af te halen en volledig door te lichten en schoon te maken. Maar daarvoor moet ik tijd hebben en zeker weten dat ik de auto in de tussentijd niet nodig heb. Kortom: kan makkelijk ook nog een paar maanden duren.. :
Berichten: 270
Topics: 30
Lid sinds: Feb 2010
Rubicon schreef:Maar daarvoor moet ik tijd hebben en zeker weten dat ik de auto in de tussentijd niet nodig heb. Kortom: kan makkelijk ook nog een paar maanden duren.. :
Herkenbaar ;D
1981 Volvo 343 2.0 GLS, 1981 Volvo 345 2.0 GLS, 1983 Volvo 360 2.0 GLS sedan, 1990 Volvo 460 1.7 GLEi, 1990 Volvo 940 2.3 GL
Berichten: 1.517
Topics: 35
Lid sinds: Sep 2006
Vandaag met de Volvo eens langsgeweest bij Abbbabel en Karinsky. Even allerlei puntjes nagelopen en variabelen getest, zoals:
- vacuümmeter aangesloten: vacuüm is niet optimaal. De wijzer blijft steken in het rood. Opvallend is dat de wijzer nogal heen en weer zwalpt, wat samenvalt met het hakkelige, pruttelende lopen van de motor. De vacuümslangen zagen er overal nog goed en flexibel uit, maar zaten misschien hier en daar een beetje losjes op hun aansluitingen. Voor de zekerheid de slangen vervangen door nieuwe en vastgemaakt met tie-wraps.. maar dat maakte blijkbaar weinig verschil.
- voorontsteking staat gewoon goed: circa 12°
- distributieriem lijkt ook goed te staan. Merktekens op krukas- en nokkenaspoelie kwamen overeen, het merkteken voor de hulpas konden we nergens terugvinden (wel datgene op de poelie, maar zijn 'tegenhanger' dus niet - waar zit die eigenlijk??) ?
- alternator werkte blijkbaar ook prima. Mooi constant voltage.
Toch dieper gaan zoeken in het binnenste van de motor? :-\
Berichten: 9.866
Topics: 82
Lid sinds: Apr 2006
Volvo 940 1997 Volvo 144 1969
Berichten: 1.517
Topics: 35
Lid sinds: Sep 2006
Bedankt, we moeten er over gekeken hebben, zo te zien.
Dan moet ook de hulpas toch redelijk goed hebben gestaan. Ik herinner me dat het merkteken op de poelie ongeveer deze richting uitwees.
Nee, compressie niet meer gemeten, 't werd al een beetje laat. Na drie, vier metingen verwacht ik daar nu ook niet zoveel meer van. Maar een volgende keer nog wel eens de compressie meten.
Berichten: 9.866
Topics: 82
Lid sinds: Apr 2006
Je kan ook kijken naar de nokkenas (symm. omhoog bij cil 1), de rotor (wijst naar streepje op de rand vd verdeler) en de krukaspoelie (TDC merkteken).
Volvo 940 1997 Volvo 144 1969
Berichten: 38
Topics: 1
Lid sinds: May 2008
Vacuüm te laag en onstabiel. Heeft iets met de kleppen te zien. :

Maar is doorgaans te laag!
De krukas op zijn merkteken, de nokkenas op zijn merkteken, de hulpas niet echt kunnen vaststellen en de rotor stond op verdeler cilinder 1. Mechanisch staat dus alles juist. De distributierieriem kent geen inkepingen en is soepel vervormbaar. Komt terug naar zijn originele positie. Proefrit bracht dat de motor het ietsjes moeilijk heeft met vermogenlevering bij aanvang van een acceleratie, maar over een bepaald punt, loopt hij dan weer beter. Misschien staat de motor ietsjes te zuinig. Wat zeker opvalt is dat de motor ook bij hogere toeren onrustig is en binnen een bepaalde marche oscilleert met een vast ritme.
De volgende keer moeten we dus de motor in. Inderdaad, de compressie van de cilinders nog eens nazien. Mogelijks komen de kleppen of hun omgeving iets meer in zicht als aanstokers! :

Zuigerveren doen het alvast goed, gezien de weinige drukwinst bij vorige testen. Kijk al uit naar de volgende proef.