31 August 2012, 08:49
Ben hier ook nog niet zo lang, maar als ik het goed begrijp is carlo de eigenaar van www.vomd.nl
en hier ook actief.
en hier ook actief.
|
Koppeling op zijn laatste benen?
|
|
31 August 2012, 08:49
Ben hier ook nog niet zo lang, maar als ik het goed begrijp is carlo de eigenaar van www.vomd.nl
en hier ook actief.
31 August 2012, 10:40
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 31 August 2012, 11:06 door Marc1970.)
Je onderdelenlijstje is prima, maar dat zou ik alleen doen als ik ze ook zelf zou installeren. Garages bestellen liever zelf hun spullen, hoedanook zou ik het even overleggen met degene die het werk gaat doen.
Heb je de kopp.kabel al gecontroleerd? Je motor is een B200, nog niet helemaal duidelijk of het een B200K of een B220F is, wat wel uitmaakt voor de kopp.set. K is carb, F is injectie. Ws. B200K. -edit- Laat maar, zijn toch dezelfde sets. Blijft lastig, die onderdelenberg.
Volvo 940 1997 Volvo 144 1969
2 September 2012, 21:17
Ik heb als gevolg van Rob's advies Combigarage gebeld en daar staat de auto nu voor het vervangen van de koppeling. Heb daar een nette prijs afgesproken en de heer aldaar doet al 30 jaar in deze auto's.
Lijkt me wel in orde :-) Hartstikke bedankt voor al jullie hulp! Jeroen
3 September 2012, 08:13
mooi. als enige extra zou ik gelijk de bakolie vervangen en kijken of de schakelstangbusjes (1,50 p/stuk) nog goed zijn. Dan schakelt ie weer wat strakker.
240 | 1991 | B230F+T | M90 | 291 KKm | Bilstein B6/Koni
1 November 2012, 20:25
Beste Archermusic, mag ik vragen wat je kwijt was voor deze operatie? Mogelijk heb ik dezelfde klus nodig:
Wanneer ik de koppeling maximaal intrap (ongeacht stand van de pook) hoor ik in de laatste cm een ratelend/schrapend geluid uit de bak komen. Dit is binnen in de auto te horen, maar buiten nog beter. Zo gauw ik het pedaal een klein beetje loslaat is het geluid weg. Gaat om een B21a met een 4 bak + OD. Hoe lang kan je met deze problemen eigenlijk doorrijden? Gezien het huidig belastingklimaat zou ik nog niet direct veel willen investeren....
Honda CBR600 1996
Volvo 245 1983 lpg (geschorst per 10-02-2014) Volvo 940 1998 lpg G3 Volvo 740 1985 benzine Hanomag Henschel F40KA 1973 diesel
2 December 2012, 21:00
Onderstaand verhaal heb ik eens van het forum gedownload. Het is dus niet van mij, maar van wie wel, dat weet ik niet meer. In ieder geval een zeer nuttig verhaal. Zeker voor iemand die het nog nooit gedaan heeft. Doe er je voordeel mee.
Dus.....met dank aan een medeforumlid. Re: Koppelingset vervangen Volvo 245 Dat is nogal wat voor leek. Mijn ervaringen met een bakwissel tijdje terug: Voorbereiden 'nieuwe' M47: Fotootjes maken, vervangingsbak bestuderen, motorsteunrubbers inspecteren (moeten wel redelijk heel zijn) Achteruitkabel testen en stekker aansluiten op bestaande draden Beetje ATF-F (=type Ford, niet Dextron) erbij (overvullen!) Molybdeen vet op splines Dopjes voor pookhoes eruitduwen Massakabel en pluskabel los voor startmotor (ivm kortsluiting, je sleutel 17 wordt gloeiend heet als de volle accustroom erdoor gaat) Demontage: Pookhoes voorzichtig lostrekken (pas op het tapijt) Motorblok ophangen aan een houten balk over de zijschermen (niet onder oliepan steunen) Bouten cardanas, middenlager cardanas, kopp. huis (heel veel verlengstukken evt. door het pookgat), schakelarm, draagbalk, ophangrubber lossen. Pook eraf Bak ondersteunen Alle bouten los en weghalen, motor+bak zover mogelijk achterover laten zakken Bak ca. 5 cm naar achter trekken, draaien voor uitstulping startmotor en los Monteren: Tijdens het monteren moet het motorblok wel eens wat omhoog of omlaag, kan allemaal best. Uitlaat en motorsteunrubbers kunnen wel wat hebben. Paspennen controleren, horen er 2 in het blok, ontkoppelarm erin, 4x2 bouten vastmaken, twee boven (voorzichtig, motorblok iets laten zakken en heleboel verlengstukken), twee links voor de startmotor, (bovenste erg moeilijk erin te krijgen), twee onder, twee rechts bij ophangpunt uitlaat Bak in 3e versnelling zetten zodat de ingaande as verdraaid kan worden met de uitgaande en de pook en schakeldeel er helemaal af, anders gaat de bak echt niet op z'n plek. Bak omhoog krikken, beetje duwen en trekken voor de uitstulping vd startmotor. Aandrijfas weer vast Middenlager aandrijfas Dwarsbalk bak Aandraaimoment: kopp. huis/motor: 26-37 ft/lbs achterdeksel bak: 26-37 ft/lbs cardanas: gewoon muurvast kopp. huis/aluminium steunstuk onder motorblok: rustig aan Over het algemeen: alle bouten die in moeren of gietijzer gaan goed vast, alle bouten die in gietaluminium gaan met gevoel. Laatst gewijzigd door Marc1970; 18-03-12 om 15:11. Volvo 240 1989 Volvo 144 1969 1970
20 Jaar ervaring zegt niks, je kunt het ook 20 jaar verkeerd gedaan hebben.
|
|
« Ouder topic | Nieuwer topic »
|