Berichten: 3.248
Topics: 176
Lid sinds: Nov 2005
Maat van me heeft een 244 ('79) met B23A.
Na korte tijd wijst de naald van de temp-meter al (vet) in het rood.
- Koelvloeistof geflushed
- Waterpomp vervangen
- Themostaat vervangen (87)
- Radiateur vervangen
- Temp-sensor in blok gewisseld voor die van mij.
- Draad temp-sensor aan blok gelegd: naald stijgt naar rood bij contact aan: => bedrading okay lijkt mij.
- Geen mayo onder de dop (ivm koppakking).
dit alles zonder resultaat.
Kan niet zoveel meer bedenken op dit moment; wat zou het nog kunnen zijn?
Meter in dash stuk (iets met voltage stabilizer of sow?)
Btw, ik heb zo'n laser-temp-meter waarmee ik op de motor/slangen kan richten; waar moet ik (ong) welke temperatuur verwachten?
Berichten: 39
Topics: 12
Lid sinds: Oct 2015
Het enige dat mij zo snel te binnen schiet is een defecte spanningsregelaar. Toen de mijne kapot was, gaf de meter voor de watertemperatuur ongeveer 3/4 aan ipv 1/2. Maar als dit het geval is zou je dat aan veel meer dingen moeten merken, bijvoorbeeld lampen die feller schijnen als je toeren maakt.
Berichten: 2.445
Topics: 125
Lid sinds: Dec 2006
RJV schreef:Het enige dat mij zo snel te binnen schiet is een defecte spanningsregelaar. Toen de mijne kapot was, gaf de meter voor de watertemperatuur ongeveer 3/4 aan ipv 1/2. Maar als dit het geval is zou je dat aan veel meer dingen moeten merken, bijvoorbeeld lampen die feller schijnen als je toeren maakt.
Maar ook vooral aan de benzinetank indicator die ook teveel aangeeft. Note: Ik spreek wel van de regelaar achter op het instrumentcluster.
RJV spreekt van de regelaar op de dynamo (of daar in de buurt).
245 GLE automaat 1979, B230E/AW03-71
244 DL 1982 wit “de Belg” B19A
244 DL 1977 Blauw onderweg naar spuiter met B230FB/AW03-71L
944 II 1996 B230FK/M90 (Verkocht)
P1800ES 1972 Blauw
Volvo toch ..
Berichten: 39
Topics: 12
Lid sinds: Oct 2015
2 May 2016, 08:13
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 2 May 2016, 08:15 door RJV.)
Als ik me niet vergis was het bij mij ook dat rare kleine vorkje achterop het instrumentenpaneel. Staat me nog bij dat ik die gratis meekreeg van de garagist.
Benzinemeter klopte idd niet. Handenvol lampen vervangen en zelfs een overgekookte accu waren bij mij kuren voordat ik doorhad wat er precies aan de hand was. Spanningen tot over de 20 Volt bij een goede dot gas.
Of een kapot dynamo de echte oorzaak was weet ik niet meer. Het is al weer meer dan tien jaar geleden, maar rond die tijd is die ook een keer compleet gereviseerd.
Berichten: 3.248
Topics: 176
Lid sinds: Nov 2005
2 May 2016, 15:20
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 2 May 2016, 15:22 door Rob.)
Citaat:Als ik me niet vergis was het bij mij ook dat rare kleine vorkje achterop het instrumentenpaneel.
Hah, dat zet me aan het denken: (had er zelf al ooit iets over geschreven 7 jaar geleden.....)
Re: Temperatuur te hoog
Ziehier de beschrijving van onze Kjet-vriend:
Instrument Cluster Voltage Regulators
Dat doet mij rennen naar de electronicazaak voor een Texas Instruments UA7810CKCSE3
Ter vervanging van de zilveren doos achter op het cluster.
Ik hou u op de hoogte !