Berichten: 157
Topics: 9
Lid sinds: Jul 2016
gerry 142 turbo schreef:weet je toevallig waar relay 899931
op aan gesloten moet worden?
heeft 4 draden
rood
zwart
grijs
blauw/geel
ik kan het niet vinden in mijn wiring diagram
http://www.volvowiringdiagrams.com/volvo...201994.pdf bladzijde 2 en 18 even uitprinten, daarmee moet het je wel lukken.
Berichten: 28
Topics: 4
Lid sinds: Jul 2016
Berichten: 157
Topics: 9
Lid sinds: Jul 2016
vandaag de auto een nieuwe accu gegeven, deze had hij nog tegoed
maar na montage meet ik bij beetje gas wel 16v op de accupolen. dat lijkt mij niet goed maar weet het niet zeker. kan iemand hier uitsluitsel over geven?
Berichten: 671
Topics: 39
Lid sinds: Sep 2011
teveel daar blaas je hem mee op, spanningsregelaar dynamo kapot.
Berichten: 157
Topics: 9
Lid sinds: Jul 2016
25 November 2016, 20:18
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 26 November 2016, 14:26 door jehannes.)
ah oke bedankt! wordt aan gewerkt.
edit:
de 940 dynamo van de donor bleek op mijn home made steun te passen. dus de oude van de b23et eraf en de andere erop.
14.2v dat zit wel weer goed.
Berichten: 157
Topics: 9
Lid sinds: Jul 2016
dit verhaal met de laadspanning krijgt toch een vervolgje,
na een aantal dagen te hebben gereden met de 940 dynamo, was mijn accu opeens leeg. raar want had toch echt 14.nogwat volt op de accu als de auto liep.
toch maar weer de andere dynamo geprobeerd. en jahoor, accu bij lopende motor zat rond de 18v tot soms wel 19v. en als de motor uit was zelfs 17v op de accu. onmogelijk dacht ik meteen bij mijzelf. in de schuur lag nog een oude accu. deze voor de gein ook maar even meten. 17v! en jahoor, bij de jag, de 145, en de xc70 allemaal 17v bij niet lopende motor. ik denk dat ik zo snel mogelijk die cheap ass multimeter moet vervangen door een wat duurder ding. want dat 15 euro ding ligt nu in de container.
maar een ding kan ik er wel mee meten, het heeft gelijke waarden als de andere auto's, dus denk dat de laadspanning wel goed zit. maar een nieuwe multimeter moet daar maar uitsluitsel over doen.
Berichten: 852
Topics: 40
Lid sinds: Aug 2013
Spanningsregelaar niet kapot van de Dynamo?
Want met lopende motor, met verschillende toerentallen, moet de Dynamo altijd rond de 14 volt bijladen.
Compensate bad aerodynamics with BÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃÃST - Volvo 245 B230FT Turbo
Berichten: 157
Topics: 9
Lid sinds: Jul 2016
Estoque, ja rond de 14v meet ik met een andere multimeter nu. maar een nieuwe spanningsregelaar had ik uit voorzorg al besteld. dus die kan op reserve.
begint nu de lpi installatie weer vervelend te doen. gewoon rijden en snel optrekken allemaal geen probleem maar stationair is bagger. valt vaak uit als ik de koppeling intrap. ook onder de 2000 wat rommelig lopen.
maar op benzine niks aan de hand. dus dan daar maar wat meer op rijden (vooral in stedelijk gebied waar ik veel stil moet staan) en benzine is ook beter voor het motortje
Berichten: 157
Topics: 9
Lid sinds: Jul 2016
vandaag een identieke 142 gespot! ik zie deze wel vaker rijden maar nu was er een plekje vrij om hem er voor te zetten. dus dat moest even op de foto.
Volvo 142 72 2.3turbo daily, Volvo 242 75 project
Berichten: 361
Topics: 27
Lid sinds: Mar 2016
Altijd tof!
Verstuurd vanaf mijn HTC One M8s met Tapatalk
Volvo 245 DL 1976 Cali import