24 July 2006, 21:36
Erik265 schreef:Volgens het boekje moet de olie om de 12.500 km ververst worden en het oliefilter vervangen om de 25.000 km. Maar ik denk dat het voor een motor van 25 jaar oud niet kwaad kan om dit iets vaker te doen.
Je hebt toch een diesel?
In mijn boekjes voor de diesel staat om de 7500Km verversen en om de 15000Km het filter vervangen. En dit is nogal optimistisch, het is een motor ontwikkeld in eind jaren '70. Dus hoe frequenter hoe beter (12500 lijkt me nogal belastend voor de motor. Vuile olie smeert minder goed, heeft meer vuilpartikels => meer slijtage).
Ikzelf wissel de olie om de 5000Km (semi-syntheet, 10w-40) en het filter om de drie beurten (15000Km dus).
Is heel makkelijk zelf te doen.
Roll<br /><br />"Baldrick, you wouldn't recognise a cunning plan if it painted itself purple and danced naked on top of a harpsichord singing 'Cunning plans are here again'."