12 August 2016, 22:27
Marc1970 schreef:Die ringen doen alleen de versnelling op zijn plek helpen. DE versnelling wordt op zijn plek gehouden door zichzelf en verder bijna niks, een klein veertje en een balletje.
De tandwielen in een bak verplaatsen namelijk niet, ze draaien altijd allemaal, de voorwaartse dan. Dat is constant mesh, met de pook bepaal je welk tandwiel aan de aandrijving gekoppeld wordt. Maar de tandwielen hebben een schuine vertanding dan zijn ze stiller. Maar ze duwen ook de as waarop ze draaien een kant op. Als de lagers van die as versleten zijn kan het tandwiel zijn koppeling losduwen.
Andere oorzaak kan de ophanging vd pook zijn, misschien duwt die ergens tegenaan.
In zijn 1 bergaf is wel erg steil trouwens. De tweede moet toch genoeg zijn, beetje bijremmen mag wel.
Het is me hier in het vlakke Nederland niet meer voorgekomen, dus 't vreemd. Ik laat het even voor wat 't is.
Dit ging trouwens over hele korte, smalle dorpsweggetjes waar je ineens bijna 45 graden naar beneden zat te kijken. Daar kon ik 'm echt alleen maar in z'n 1 zetten. Lekker blazen, Fiat Panda's laten schrikken..
De bergwegen gingen goed in 2 en 3.
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
244 GL '86 B230A - Berend - verkocht 2019
244 GL '90 B230F - Berend II - verkocht
245 DL '76 B21A - Berend Jan - verkocht
V70R '98 - verkocht
244 GLT '84
244 GL '90 B230F - Berend II - verkocht
245 DL '76 B21A - Berend Jan - verkocht
V70R '98 - verkocht
244 GLT '84

