30 October 2012, 06:47
Jw240 schreef:is de gasklep goed afgesteld? met dichtgeknepen slang van de stationairregelaar moet ie 500 rpm hebben. om dat af te stellen zit er een klein aanslagschroefje bij de as van de gasklep. Als je daar aan gaat schroeven moet je ook de stationairschakelaar opnieuw afstellen. Gasklep verder goed schoon?
soms kan een hele slechte bdp gever ook zoiets veroorzaken. bij lage toerentallen krijgt de ezk dan geen duidelijk toerentalsignaal van die sensor. het is de sensor die aan de achterkant van de motor tussen schutbord en achterkant blok zit.
Reactie van mijn "monteur":
"Gasklep is goed afgesteld. Stationair is niet af te stellen, dat regelt die moderne computer.
Die sensor gaat inderdaad nog wel eens stuk bij de 240, maar dat ontaard meestal in schokken met rijden en uitvallen. We kunnen het evengoed proberen met de sensor van het oude blok?"
Hij denkt dat het ook aan de brandstoftoevoer zou kunnen liggen. Dit gaan we uitzoeken en we gaan ook de sensor vervangen.
Dank voor het meedenken en meer tips zijn natuurlijk van harte welkom.
Volvo 240 1990
volvo V70 1998
volvo V70 1998