6 July 2008, 13:03
Hoi AmazonTurbo:
Jouw donor was toevallig toch niet de NB-09-GD??
Jouw donor was toevallig toch niet de NB-09-GD??
Volvo 245 TIC - Gerestaureerd en verkocht...
|
LPG wel stationair, maar daarna...
|
|
6 July 2008, 13:03
Hoi AmazonTurbo:
Jouw donor was toevallig toch niet de NB-09-GD??
Volvo 245 TIC - Gerestaureerd en verkocht...
6 July 2008, 14:29
@Ticcie: Noop, het was de KY-64-LL
@daanheijn: Liggen als in, het moet nog in de Amazon. Sorry :-\
Volvo Amazon 1964, B230FK, M90 en LPG
Volvo V70 III 2007, D5 Volvo V70 2001, T5 Volvo V40 2015, D2
6 July 2008, 15:28
Geeft niet, haal a.s. maandag avond een mengstuk op bij Jelmar.
@Ticcie, je mengstuk blinkt inmiddels alsof hij is verchroomd . Zat een hoop troep in. Is nu helemaal schoon en krijgt nieuwe pakkingen (pasta).
9 July 2008, 17:50
Vandaag naar de RDW geweest voor LPG op kenteken en APK. De betreffende keurmeester even met zijn snullelaar langs alle aansluitingen en alles ok. Motor liep beroerd en sloeg regelmatig af. Wij met een brede glimlach aangegeven dat we nog bezig zijn met de verbetering van het systeem. K-jetronic en LPG is nogal lastig ;D. Meneer heel geinteresseerd en brede glimlacht.. (ZUCHT). Daarna auto an CO. 7%!!!!! Wij snel de schroef indraaien tot meetapparaat 1.3% aangaf. Gelukkig hoefden wij op dat moment niet naar het gaspedaal te wijzen, anders wij hij direct afgeslagen.
Vervolgens gaf meneer aan dat alles wel ok was en wenste ons suc6. Mijn vader vervolgens aangegeven dat het ook om een APK ging. Ohhh...nou goed dan. Meneer banden even rondgedraaid, alles soepel. Even onder de auto kijken...zozo, dat ziet er strak uit, veel werk aan gehad zeker? JA, was volmodig ons antwoord...heeel veel meneer.. met hart en ziel. Meneer vervolgens in de auto om deze 10 meter verderop op de remmentestbank te rijden...motor 3x afgeslagen in 10 meter haha. Vervolgens remmentest...alles ok! Daarna nog even gekeken naar de koplampen. Stonden beiden iets te hoog...direct even chroom van de Amerikaanse koplampen eraf...schroevendraaiertje erbij en direct afgesteld.... Nou meneer... gefeliciteerd, ziet er prima uit en veel suc6 met het LPG verhaal verder! TOP SERVICE BIJ DE RDW! p.s. Daarna direct doorgereden naar Smits autogas te Neunen en de Necam HP135 verdamper opgehaald. De lovato wordt hierbij dan ook uitgebouwd en teruggestuurd naar afzender. Zullen nu deze nieuwe verdamper snel gaan monteren icm het Necam gasmengstuk. Resultaten zullen we snel melden.
9 July 2008, 18:48
Leuk om eindelijk eens een positief verhaal over de rdw te horen.De laatste tijd lees ik op forums alleen maar berichten van mensen die gefrusteerd zijn geraakt na hun bezoek(en) daar.
Als je een pennelikker had getroffen had ie je voor een herkeur naar huis gestuurd.Sleutelen is nl. niet toegestaan daar en als de auto niet stationair bleef lopen had ie hem in principe ook af kunnen keuren Co terugschreoven of een koplamphje bijstellen noemen ze daar ook sleutelen ) Als je er vaker komt en een paar mensen kent zijn ze wat meegaander heb ik ervaren. Wat ook helpt is als je de regels kent en ze zonodig met hun eigen regels om de oren kunt slaan ;D
10 July 2008, 14:00
De grap is dat hij wel stationair bleef lopen. Dat deed hij prima. Maar daarna gasgeven....
Op benzine loopt hij natuurlijk prima, maar als LPG de hoofdbrandstof is, wordt hier niet meer naar gekeken.
10 July 2008, 17:16
Ben benieuwd!
Dit weekend resultaat??
Volvo 245 TIC - Gerestaureerd en verkocht...
10 July 2008, 18:38
Mogelijk dat mijn vader dit weekend al naar onze werkruimte gaat. Anders a.s. maandag. Dan gaan we sowieso, omdat ik op mijn Corsa B een trekhaak ga monteren. Dus na het weekend hebben we zeker nieuws.
15 July 2008, 10:01
Gisteren het Necam gasmengstuk geplaatst in combinatie met een HP135 verdamper. Vanaf het eerste moment starte de auto direct en pakte hij perfect op. ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Stationair was eerder wel een probleem, maar na wat draaien aan het stangete van de gashevel en de stationairschroef op het mengstuk was ook dit verholpen. De eerste testrun was heel hoopvol. De auto trok gewoon door en ook bij volle turbodruk bleef de motor gewoon vermogen leveren! Heerlijk om weer eens een echte meevaller te hebben na een aantal weken LPG-ellende. Een deze dagen rijden we nog even naar een gasboer voor verdere afstelling. Zijn er mensen die een goed adres weten om een dergelijk Necam systeem af te kunnen laten stellen (ervaring met K-jet en Necam!?). In dat geval hoor ik het graag! Ik zal ook snel even wat foto's posten van de huidige aansluitingen etc.
15 July 2008, 13:39
Geen gel*l, Goed spul !
![]() |
|
« Ouder topic | Nieuwer topic »
|
| Lijst met mogelijk verwante topics | |||||
| Topic | Auteur | Reacties | Weergaven | Laatste bericht | |
| verhoogd stationair toerental 240 turbo | Gus | 3 | 4.797 |
12 November 2018, 14:24 Laatste bericht: Gus |
|
| Help, mijn 240 Turbo blijft maar roken ! | eric | 17 | 13.299 |
9 February 2012, 20:54 Laatste bericht: eric |
|
| Onregelmatige stationair Turbo 21ET 1981 | Coenraad | 41 | 24.223 |
6 July 2011, 10:10 Laatste bericht: skidje |
|
| probleem stationair lopen 240 met b200ft | bunne | 4 | 3.800 |
31 May 2009, 11:02 Laatste bericht: bunne |
|
| een beetje vreemd maar wel.... carb + T | Jelmar | 5 | 5.366 |
24 May 2007, 12:02 Laatste bericht: nico_v |
|
| "OPVOEREN GEWELDIG" maar ??????? | kaasie | 19 | 5.335 |
4 May 2006, 20:04 Laatste bericht: kaasie |
|