Berichten: 137
Topics: 14
Lid sinds: Mar 2005
Hallo allemaal,
Ik vroeg me af wat jullie kunnen bedenken als mogelijke oorzaken voor de 232 code (pinnetje 2). (Compensatie voor teveel of te weinig brandstof daar wil ik even af zijn omdat ik boek even niet bij de hand heb).
Laatste tijd heel soms plotseling niet meer goed lopen (afslaan end. terwijl de vaart er toch wel een beetje in zit).
Hoop dat er wat aardige ideeen komen (zodat een oplossing dichterbij komt),
Marc
Volvo 245 GL estate 613.000 and stopt counting (and owning)<br />Volvo 945 2.3 I.C. (LPT/LPI) 269000 and started counting
Berichten: 1.442
Topics: 28
Lid sinds: Mar 2005
volgens vraagbaak kluwer / olving
2-3-2 lambda-regeling werkt niet ; zie storing 2-2-1
2-2-1 lambda-regeling werkt niet ;
- controleer het inlaatsysteem op luchtlekkage.
- controleer de volgende onderdelen: brandstofpomp , systeemdruk , werking drukregelaar.
nou succes zou ik zeggen.
Berichten: 137
Topics: 14
Lid sinds: Mar 2005
kaasie schreef:volgens vraagbaak kluwer / olving:
2-3-2 lambda-regeling werkt niet
Vreemd... Volgens Bently en Haynes:
Compensation for Rich or Lean Fuel mixture
Maar ik heb ook wat anders gevonden (was ik ook niet zo blij mee maar verklaarde mogelijk wel de foutmelding).
Er bleek 5 liter in het koelsysteem bijgevuld te kunnen worden (nou ja bijna 5 liter)

hock:
Ik denk dat hierdoor de LPG verdamper wat minder verwarming kreeg dan normaal (niet echt goed gezien natuurlijk door de hoge temperaturen van deze dagen). Dan zal het brandstof mengsel inderdaad wel een beetje van slag raken.
De oorzaak lijkt de waterpomp te zijn. Deze zwete al bij aanschaf maar verloor toen niet aantoonbaar water. Nu lijkt dat dus anders te zijn. De hoek van de waterpomp is dan ook drijfnat. Ik zal kijken of ik daar nog een foto van kan maken en posten.
Nu maar eens snel het vervangen inplannen. Gelukkig ziet het er niet naar uit dat de koppaking een oplawaaier heeft gekregn. De slangen blijven gewoon "zacht" en een fontijn blijft ook uit bij het expansie vat.
Hopelijk blijft het hierbij en is dit inderdaad de oplossing. Alleen zo fijn dat je hiermee bezig moet als je er ergens geen tijd voor hebt....
Marc
Volvo 245 GL estate 613.000 and stopt counting (and owning)<br />Volvo 945 2.3 I.C. (LPT/LPI) 269000 and started counting
Berichten: 1.442
Topics: 28
Lid sinds: Mar 2005
je heb mazzel gehad
meestal als de motoren zulke dorst hebben
hebben ze een zware tijd achter de rug.
en is een koppakking snel een bijwerking.