Berichten: 84
Topics: 15
Lid sinds: Jul 2017
Na een roadtrip naar Kiel en Kopenhagen is de wens ontstaan naar een cruise control, ik en de vriend waarmee ik was konden gelukkig afwisselen, maar het zou veel schelen als het gaspedaal niet continu ingedrukt zou hoeven te worden, scheelt wat verkrampte poten
Heeft er iemand ervaring met inbouwen van een cruise control in een 240 en kan aangeven wat hiervoor nodig is? Betreft een 1992 GLE.
Zag in de Tip van de Week (
http://volvolvo.nl/thread-3504-post-2025...#pid202525) ook de Dynad EAGLE langskomen, kan dit soort spul ook gewoon ingebouwd worden in deze auto? Een beetje bijgassen en remmen af en toe is geen probleem, rijd er niet dagelijks lange afstanden mee.
Berichten: 420
Topics: 84
Lid sinds: Oct 2009
13 November 2017, 11:10
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 13 November 2017, 11:13 door Madman.)
Als ik me niet vergis was cruise control een optie op de laatste 240's, misschien eens rondvragen/zoeken of er ergens zo'n setje te vinden is. ( hier bv:
https://www.ebay.com/itm/Volvo-240-Cruis...1334395205 ) Als zou alleen maar de linker hendel met schakelaars kunnen vinden dan kan je eventueel voor de rest een universeel systeem nemen.
Berichten: 3.840
Topics: 107
Lid sinds: Feb 2007
Als je de reviews op de Conrad site leest wordt je al een hoop wijzer over de voor- en nadelen.Iemand schrijft in een review dat ie het zonder problemen in een volvo 244 heeft ingebouwd.
Het kan wat lastiger -en soms zelfs niet mogelijk- zijn bij jonge auto's.
Berichten: 718
Topics: 36
Lid sinds: Sep 2010
Ik heb nog een originele 240/5 CC liggen. Incl de linker hendel. Ik twijfel of ik het wil verkopen omdat het een optie is die behoorlijk schaars is. Ik wilde hem in mijn 82er 245 monteren maar aangezien ik mijn 245 van een BMW hart wil gaan voorzien weet ik niet of de CC van een 245 gaat passen.
Berichten: 1.244
Topics: 196
Lid sinds: Sep 2010
13 November 2017, 23:22
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 13 November 2017, 23:28 door Nicolaas H.)
Ik heb een 91-er GLE [modeljaar]. Toen ik hem kocht zat er CC in maar deze reageerde niet op de hendel. Uiteindelijk bleek dat er drie verschillende hendels zijn gebruikt en in mijn auto zat de verkeerde ... Alles is bij mijn weten nog nieuw te koop, dan wel bij de Volvo-dealer dan wel bij Scandix [D] waar die van mij vandaan moest komen.
Was in mijn herinnering iets van €100,–. Ik vond het veel maar toen het eenmaal werkte was ik de koning te rijk! Wil nooit meer zonder!
Nog een tip waar je misschien iets aan hebt: Beneden bij je rem- en ontkoppelingspedaal zitten zwarte nylon stiftjes. Zodra je remt of ontkoppelt schieten deze los en valt het vacuum weg waardoor de CC uitgeschakeld wordt. In de ruststand van de pedalen moet er 1 mm ruimte bij de stiftjes zijn. Zo niet, even de slangetjes eraf en het geheel even draaien. Slangetjes er weer op, meten met voelermaatje, klaar en rijden maar!
De CC werkt niet als de speling kleiner of groter is, komt volgens mij vaak voor.
Scheelt voor chauffeurs met last van rechter 'doorzakvoet' ook heel wat bonnen. ; )
Lukt het niet meteen; gewoon doorzetten want het is echt de moeite waard!
Het uitzicht is een stuk beter met de motorkap naar beneden ...
240 GL 1984/3 - B23A - B84_M47 [verkocht januari 2015]
240 GLE 1992/1 [MJ1991] - B230F - M47 [huidige auto]
Berichten: 84
Topics: 15
Lid sinds: Jul 2017
Allemaal bedankt voor de tips, ik heb weer wat te bestellen en te klussen!