Berichten: 56
Topics: 6
Lid sinds: Oct 2011
Hoi, ik ben Erik en heb een jeugddroom. Namelijk het bezitten van en rijden in een Volvo 240. Nu zit ik op internet te kijken naar een mooie 2e hands. Want als ik eentje koop, moet die er wel (relatief) goed uitzien. Nu heb ik er eentje op het internet gezien voor ongeveer ⬠7.500,00. Gaat over een 240 uit 1984 met weinig kilometers op de teller. Eentje met open dak, verder standaard uitvoering (GL).
Nu zit ik met een paar vragen. Is een Volvo 240 uit 1984, 2.3 op benzine, wel ⬠⬠7.500,00 waard? Natuurlijk begrijp ik dat het maar net is wat je ergens voor over heb, maar toch. Kan iemand mij vertellen wat het verbruik van een 240 2.3 is? Moet ik ergens op letten als ik tot aanschaf overga?
Ik hoop dat jullie mij willen informeren.
Groet,
Erik
Berichten: 9.866
Topics: 82
Lid sinds: Apr 2006
13 October 2011, 11:51
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 13 October 2011, 11:54 door Marc1970.)
Tenzij helemaal onverprutst en als nieuw is dat te duur. Een toonbare sedan zou je voor de helft al kunnen vinden. 1:10 rijdt-ie als je geluk hebt.
Gezellig, ook uit 1970.
Volvo 940 1997 Volvo 144 1969
Berichten: 3.840
Topics: 107
Lid sinds: Feb 2007
13 October 2011, 11:51
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 13 October 2011, 11:57 door jos245.)
Is een Volvo 240 uit 1984, 2.3 op benzine, wel ⬠⬠7.500,00 waard?
Voor dat geld moet het in ieder geval een verschrikkelijk mooie zijn waar niet aan geprutst is.
p.s. een volvo 240 met weinig km. dat zegt erg weinig. Ik zou me niet te veel op de km.stand fixeren maar vooral op het onderhoud in het verleden.
Als je er een voor die prijs wilt kopen laat de auto dan altijd door een onafhankelijk bedrijf ( bij voorkeur een oldtimer carrosseriebedrijf) bekijken VOORdat je hem aanschaft.
Berichten: 2.832
Topics: 52
Lid sinds: Sep 2008
Verbruik op benzine kan varieren. Maximaal 1 op 8, minimaal 1 op 11. Persoonlijk vind ik dat een 240 wel dat geld waard kan zijn. Maar dan moet ie in topstaat verkeren en heeeel weinig kilometer hebben. Zo ja, dan koop je een auto waar je nog vele jaren mee vooruit kan mits netjes onderhouden. Ik denk wel dat als het je eerste oldtimerervaring is, je beter kan beginnen met een iets kleiner budget. Voor rond de 4000 euro staan al vele leuke 240's te koop. Mijn advies: komend weekend naar de VKB komen, daar staan er heeeeeel veel bij elkaar. Loop er eens langs en praat met eigenaren. Die kunnen je alle voors en tegens vertellen.
Berichten: 56
Topics: 6
Lid sinds: Oct 2011
Bedankt voor jullie reacties allemaal. De auto die ik op het oog heb staat bij Vakgarage is Loosdrecht. De auto ziet er op de foto's puik uit. Binnenkant ook. Heeft 72.000 km gereden. Ik ga zaterdag een rondje rijden en misschien rij ik wel door naar Gorinchem. Dat lijkt me leuk en informatief.
Mochten jullie tijd overhebben en op de site van de Vakgarage hebben gekeken, dan hoor ik wellicht nog wel van jullie.
Groet,
Erik
Berichten: 2.832
Topics: 52
Lid sinds: Sep 2008
Is de prijs gezakt naar 6950? Tja, daar kan ik weinig op aanmerken. Persoonlijk vind ik et echt geen mooie kleur, maar dat is smaak. Auto ziet er heeeel strak uit op de foto's. Van waar is de auto geïmporteerd trouwens?
Berichten: 56
Topics: 6
Lid sinds: Oct 2011
De auto komt uit België. En is inderdaad sinds vanochtend in prijs gezakt. De auto heeft twee plekjes aldus de verkoper. Eentje bij een portier en eentje bij de wielkast achter. Maar dat ga ik zaterdag bekijken. Ik vind het zelf wel een mooie kleur. Het blauw steek mooi af bij de zwarte details. Maar over smaak valt niet te twisten he. Ik zit nu alleen een beetje met inruil. Want geld toegeven doen ze vast niet.. Heb namelijk een nieuwe Renault Twingo in de aanbieding..
Berichten: 2.832
Topics: 52
Lid sinds: Sep 2008
Tja, daar valt misschien wel over te babbelen. Verder weet ik dat er in het midden van het land een bedrijfje handelt in zgan auto's.
Vwb de 'plekjes', als die er nu al zijn, dan zou ik de onderkant zeeeeer uitgebreid inspecteren voor die prijs. Auto's uit België zijn niet persà roestvrij.
Berichten: 9.866
Topics: 82
Lid sinds: Apr 2006
Die ziet er wel erg netjes uit zo. Als nieuw en onverprutst (op het bandenzwart na dan).
Moeilijk om dat soort auto's te taxeren. Hier vergelijkbare waar en prijzen:
http://occasions.gerardkramerklassiekers...o=gallerij
http://www.hennesautomobielen.nl/OCCASIONS/index.php
http://www.scandcar.nl/index.php
Volvo 940 1997 Volvo 144 1969
Berichten: 940
Topics: 24
Lid sinds: Feb 2010
Net bekeken op internet. Mooie auto maar 7000 vind ik veel teveel en er zit niet eens LPG in. Voor een 4500 moet je een hele mooie kunnen vinden op LPG. Weinig km's zegt mij ook niet zoveel, 2500 km per jaar rijden....dan heeft ie dus heel veel stil gestaan.
Idd van het weekend eens goed je ogen de kost geven op de beurs. Succes!