11 January 2009, 22:17
skidje schreef:Wordt de air-/fuel verhouding bij een waarde van 12 of lager een grote bedreiging voor de motor wanner LPG wordt gebruikt?. Geloof dat 12 de ondergrens is op Benzine!?
Bij benzine heb je dan last van een "wash-down" van de cilinderwanden. De benzine spoelt dan de olie van de cilinderwand. Pech bij benzine is dat het ondanks het veel te rijke mengsel gewoon blijft doordraaien en er dus geen indicatie is dat er wat mis is op het brandstofverbruik na.
Bij LPG zal het gewoon slecht gaan ontsteken maar LPG is niet ontvettend. Dus er gebeurd weinig. In rare gevallen kan er detonatie optreden. Maar het is niet zo dat een motor onmiddelijk kapot pingelt op LPG. Het is echter wel zo dat de LPG dan onverbrand de uitlaat uit komt en dat er CO wordt geproduceerd. Beide is niet wenselijk. CO is potentieel gevaarlijk en CH (kool-waterstoffen) zijn een vervelend broeikasgas. Factor 1000x CO2. LPG richt dus niet snel schade aan een motor aan, behalve bij te arm mengsel, back-fires en de kleppen zullen in sommige gevallen wat sneller inslaan.
BS-AutoTune, voor classics en specials: http://www.bs-autotune.nl