18 October 2021, 10:47
(25 September 2021, 08:55)Marc1970 schreef: Nee, de richting die de rotor op draait kan niet veranderen, tenzij de hele motor de andere kant op draait. Dat zou echt wel heel knap slecht afgesteld zijn.
ZOals Ron Kwas zegt: Firing order for B18/20 motors is 1-3-4-2, cylinder closest to radiator is NO.1, a quality beer smells and tastes good even at room temperature and, distributor rotation is counter-clockwise (CCW). https://www.sw-em.com/Volvo%20Ignition%2...cratch.htm
En ik ben het op alle punten met hem eens!
Er zijn wel twee soorten contactpuntjes, gespiegeld zeg maar want er zijn vacuum vervroegende en verlatende verdelers. Er is zodoende een enorme diversiteit aan onderdelen en onderdeelnummers. Eén onderdeel kan 6 nummers hebben en soms wel 60 en van allerlei leveranciers, maar één nummer kan nooit twee onderdelen zijn.
Let op dat alle bouten en moeren van een inch systeem komen (en je SAE/AF 3/8", 1/2" en 5/8" sleutels nodig hebt ipv 10, 13 en 17), behalve de bout onderaan de verdeler, die is van Bosch en dus metrisch.
Je mag PM'en wat je wilt maar ik vind het veel leuker babbelen via het forum. Er zijn geen domme vragen (zeker niet over zoiets mega ingewikkelds als de 140) en er zijn altijd meer mensen die er vanaf weten.
Plaats gerust foto's van je verdeler en andere ouwe oliekoek die je tegenkomt.
Stel dat je in de buurt woont van één van die webshops, het zijn ook echte garages in de echte wereld zeg maar, en ze kennen die motoren met hun ogen dicht.
De VKV heeft ook een forum, met minstens een dozijn goeroes, en heel veel van die mensen zijn blij even bij je auto te komen kijken als je in de buurt woont (ik ook bijvoorbeeld). De Volvo wereld kent een enorme verscheidenheid aan zelf-sleutelaars, misschien wel de meeste van Nederland.
https://allesvooruwvolvo.nl/
https://www.toncar.nl/
https://www.tomsclassics.nl/
Volvo Lotte
hoor ik ook sympa verhalen over en zitten al decennia met hun neus onder motorkappen.
Dag Marc,
Ondertussen zijn we al weer een tijdje verder en ik heb de nodige dingen lopen klussen:
- Contactpuntjes vervangen & afgesteld
- Rotor vervangen
- Condensator vervangen
- Verdeelkap vervangen
- Bougies en -kabels vervangen
- Bougies afgesteld
- Ontsteking afgesteld
- Compressie gemeten: alles 11 bar
- Alarmlichten gerepareerd
- Gordels vast gemaakt (waarom zou iemand die los halen...?)
Maar we zijn er natuurlijk nog niet! Ik loop nu tegen de volgende dingen aan:
1. Mijn uitlaat is gebroken. Precies op het punt waar de voorpijp er in schuift. Hoe zou jij dit aanpakken? Hele nieuwe voorpijp er in, of een stuk aan laten lassen ofzo?
2. De remklauw linksachter is echt totaal versleten. Verroest, gerot en verbogen. Heb je tips waar ik deze het beste kan vinden?
3. Ook kwam ik er achter dat de vorige eigenaar spacers in de achterwielen had ingebouwd. Deze heb ik er maar snel uit gehaald, wat een onzin!

4. Ik reed gisteren in een Amazone met precies dezelfde motor. Deze had toch wel een stuk meer vermogen dan mijn motor. Waar zou dit aan kunnen liggen?
En dan de laatste vraag:
Als ik rem op lage snelheid gaat de auto een beetje 'hobbelen' rechtsvoor. Het stuur trilt verder niet. Enig idee wat dat zou kunnen zijn?
Hoop weer van je te horen!