Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
remklauwen vervangen door 700-serie remmerij en revisie van de klauwen
#11


Citaat:Vandaag het revisie setje opgehaald (zuigerringen en stofkapjes=> 60,69 euries)

Maar dat was dan wel voor 4 revisiesetjes mag ik hopen?

Wel leuk werk he? Niet moeilijk en als het ontluchten goed gaat een goed resultaat.

Lees op dat ontluchtingstopic ook mijn tip even mbt het ontluchten: is uit de Olyslager vraagbaak en werkt 100% (bij mij althans).
Antwoord
#12
nope revisie setje was alleen voor de klauwen voor, maar het was bij de dealer dus die rekenen altijd een beetje door Wink

voor het ontluchten ben ik een stapje verder maar toch nog wat problems, rv en ra zijn ontlucht maar bij la krijg ik geen vloeistof en bij lv enkel de onderste binnen nippel die vloeisof geeft ,terwijl de inlaat wel vloeistof geef ???t. Vindt het een beetje gek aangezien het normaal toch een kruislings systeem is... ach ja morgen nog maar eens verder op onderzoek uit ;D
245 GL => B230F  aka De Rooie

Antwoord
#13
Kruislings is niet de juiste omschrijving, eerder twee circuits op elkaar. Het bovenste circuit is voor de bovenste helften in beide voorklauwen en LA compleet. Onderste is voor de onderste helften van de voorklauwen en RA.
Circuits zijn al in de hoofdremcilinder gescheiden.
Volvo 940 1997  Volvo 144 1969
Antwoord
#14
Vandaag de remklauw lv terug losgehaald om dat ik vermoede dat er een een vuiltje of dergelijke de ontluchting nippels verstopte. Bleek inderdaad een klein stukje vuil te zijn dat het ontluchten gewoon onmogelijk maakte. Vol goede moed alles terug gemonteerd en begonnen met het ontluchten. Er is nu 1600cc remvloeistof doorheen gegaan dus de oude troep is er echt uit en ook is er geen enkel miniscul luchtbelletje meer te bespeuren. Maar helaas wordt het rempedaal niet harder om niet te zeggen dat je gewoon tot op de bodem kan duwen :Smile Alles gecontroleerd op lekken en alle nippels nog eens goed bekeken maar dat zit allemaal goed. Heb toen de banden maar even gemonteerd en een stuk in de wei gereden maar niks enkel als je het pedaal tot op de bodem duwt komen de zuigers in actie... dus nu de volgende stap ??? zit nu te denken aan de rembekrachtiger ( dat grijze aluminium ding tegen het schutbord) maar hoe kan ik controleren of deze het doet???
Moet nu wel een beetje vaart gaan maken aangezien de 8ste de auto naar de garage gaat om de motor even af te stellen (en dan maar hopen dat ze niet tot gekke ontdekkingen komen)
245 GL => B230F  aka De Rooie

Antwoord
#15
ga er maar van uit dat je hoofdremcilcinder de dader is
dus ik denk als je deze vervangt dat het dan goed is
Volvo S70R B5234T4 M59 
Antwoord
#16
Vandaag een nieuwe hoofdremcilinder gemonteerd en alles opnieuw onlucht, het pedaal wordt iets hader maar nog lang niet zoals het hoort >Sad
Kan het zijn dat ik eerst nog een groot deel van de remvloeistof moet doorpompen voordat de lucht uit het bovenste deel van de leidingen is???
245 GL => B230F  aka De Rooie

Antwoord
#17
Ja kan, maar was de cilinder inderdaad stuk? Je had toch ook de klauwen verkeerd om zitten?
Antwoord
#18
nee klauwen zaten goed bij mij (daanheijn had ze verkeerd om) de enkele nippels zitten allemaal aan de bovenkant (afgekeken bij de 245 Wink ).
Ik heb de hoofdremcilinder uit elkaar gehaald en de rubbers zien er nog redelijk uit maar er zat een hoop troep tegen de wanden. Als ik alles een beetje op een rijtje zet kan het niks anders als lucht zijn-> hoofdremcilinder vervangen, klauwen zijn gereviseerd en lucht/vloeistof dicht, nergens lekkage in het systeem en de rembekrachtiger heeft volgens mij niks met het sponsig gevoel in het pedaal te maken (correct me if i'm wrong)
245 GL => B230F  aka De Rooie

Antwoord
#19
Kan helpen om de hrc op de werkbank te ontluchten en "vol" te installeren.
Volvo 940 1997  Volvo 144 1969
Antwoord
#20
als je zonder de motor te laten lopen een paar keer flink trapt wordt hij dan ook niet hard?
blijft hij sponzig?
Volvo S70R B5234T4 M59 
Antwoord


Lijst met mogelijk verwante topics
Topic Auteur Reacties Weergaven Laatste bericht
Photo Aandrijfas uitnemen om remankerplaat te vervangen Adank@M-stad 2 261 5 August 2025, 14:16
Laatste bericht: TeunTimmermans
  Ankerplaten voorijde vervangen DanielR 14 13.665 15 September 2020, 12:23
Laatste bericht: Rob
  Remmen vervangen 240 Gurd 19 16.100 27 August 2020, 16:40
Laatste bericht: Nicolaas H
  Passen remklauwen van een 240 op een 140 Kadettgek 4 4.956 19 November 2018, 00:33
Laatste bericht: Kadettgek
  Zelf doen of uitbesteden (Vervangen remschijven en remklauwen achter) Grey240Polar 11 18.862 20 August 2017, 07:51
Laatste bericht: Wouter1953
  Remblokken vervangen Volvo V40 uit 2000 HansK 5 10.146 18 May 2017, 12:13
Laatste bericht: RM
  FAQ: Revisie remklauw Rob 36 54.596 27 March 2016, 14:55
Laatste bericht: kees58
  Abs unit vervangen Vissertje 2 4.653 22 June 2015, 18:15
Laatste bericht: Vissertje
  schijven vervangen PeterDeM 5 9.800 20 March 2015, 22:14
Laatste bericht: Dopski
  Remklauw revisie niet zwevende klauw 2 zuigers. A_A 5 5.995 9 January 2015, 22:48
Laatste bericht: frox

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)