Berichten: 294
Topics: 46
Lid sinds: May 2010
De binnenste spoorstang rechts heeft speling en wil ik gaan vervangen.
Nu kom ik er niet uit wat voor een stuurhuis er in mijn auto zit. Haynes en Vadis en zoeken naar afbeeldingen helpen me niet echt verder.
Hoe kan ik zien welk stuurhuis er in zit? Staat het er misschien ergens op? Ik kon het in ieder geval niet vinden.
Het betreft een Volvo 240 B230F 1990. De spoorstang heeft aan beide zijden uitwendige schroefdraad.
Alvast bedankt.
Volvo 240 GL Automaat 1990. B230F Uppsala Zweden
Berichten: 9.863
Topics: 82
Lid sinds: Apr 2006
Geen idee. Maar ZF heeft een heel herkenbaar beeldmerk wat overal opstaat. Goed poetsen dus.
http://www.zf.com/corporate/en/homepage/homepage.html
Volvo 940 1997 Volvo 144 1969
Berichten: 1.152
Topics: 69
Lid sinds: Dec 2007
Laatst heb ik hier ook naar gezocht en toen vond ik deze site:
http://forums.turbobricks.com/showthread.php?t=201081
Daarnaast zou het op het typeplaatje in je kofferbak moeten staan.
You can find the type of steering that was originally installed
from the information on the service plate.
The service plate is located on either the Trunk frame or the Door pillar.
Look for "Steering Gear".
To the right you will see a number.
2, 4, or 5 means a Cam steering Rack was used.
3 means a ZF steering Rack was used.
Bron:
http://www.swedishautoparts.com/Volvo-CA...eering.htm
Berichten: 9.863
Topics: 82
Lid sinds: Apr 2006
Ah, die codes zocht ik. Bij de estate zit het stickertje onder het luik vd laadvloer, rechts.
Volvo 940 1997 Volvo 144 1969
Berichten: 294
Topics: 46
Lid sinds: May 2010
Bedankt voor jullie reacties.
Helaas zit dit plaatje er bij mijn auto niet (meer?) op. :o
Maar inderdaad hier
http://forums.turbobricks.com/showthread.php?t=201081 staan wat afbeeldingen
en bij mij gaat het om de bovenste spoorstang, degene zonder die ring. Ook het stuurhuis ziet er hetzelfde uit als bij mijn auto dus moet het wel CAM zijn. As is niet goedkoop bij de dealer, ik heb gebeld, uitgegaan van CAM: 53 Euro. Maar even rondkijken of er iets in de aftermart te vinden is.
Volvo 240 GL Automaat 1990. B230F Uppsala Zweden
Berichten: 294
Topics: 46
Lid sinds: May 2010
Nou, toch maar even gehaald bij de dealer. Prijsverschil met aftermarket was 5 euro. Dan toch liever origineel.
Nog een vraag: In Haynes staat beschreven dat de stofhoezen volgeprakt moeten worden met vet. Maar dit gaat over de oudere modellen. Er staat niets in over de latere modellen. Moet dit nog steeds? En zo ja welk vet kan ik hiervoor het beste gebruiken?
Alvast bedankt.
Volvo 240 GL Automaat 1990. B230F Uppsala Zweden
Berichten: 294
Topics: 46
Lid sinds: May 2010
Bump.
Sorry voor mijn ongeduld maar ik wil a.s. Zaterdag de spoorstang gaan vervangen en het is voor mij onduidelijk of de stofhoezen wel of niet met vet gevuld moeten worden.
Volvo 240 GL Automaat 1990. B230F Uppsala Zweden
Berichten: 9.863
Topics: 82
Lid sinds: Apr 2006
Ja nee ja nee, ik zie ook wat Haynes erover schrijft maar ik snap er niks van. Ik zou het zo terug stoppen als je het aantrof. Voor vet zou ik iets als iets als SKF LGMT2 of een ander taai watervast goedje gebruiken.
In het Greenbook gebruiken ze voor de Cam Gear HANDMATIGE stuurhuizen Volvo vet no. 1161001, 100 gr. voor een heel stuurhuis, 75 gr in het huis en de rest verdeeld over de hoezen.
Bij de Cam Gear bekrachtigde huizen komt er olie (lubricant) uit de hoezen. "Early type" gebruikt 200 cc van 1161001-1. Er staat niet bij wanneer de 'early type' ophoudt.
1161001 en 1161001-1 lijken hetzelfde maar de een heet vet en de ander olie, niet duidelijk. Niks helders over te vinden op internet.
Lijkt mij dat de latere hoezen alleen voor stof zijn en geen vet of olie bevatten.
Als je ATF (rode kleur) aantrof in de hoezen is dat van lekkage, dat hoort in het huis, niet in de hoezen.
Volvo 940 1997 Volvo 144 1969
Berichten: 294
Topics: 46
Lid sinds: May 2010
Bedankt. De hoes was schoon van binnen, geen olie of vet dus ga ik er van uit dat het inderdaad alleen stofhoezen zijn. Ik zal aan de andere kant ook eens kijken.
Nu heb ik nog iets niet onbelangrijks over het hoofd gezien.
De behuizing van het kogelgewricht is helemaal rond dus je kunt er geen sleutel op zetten. Losdraaien zal met een pijpentang misschien nog wel lukken maar het vastdraaien wordt een ander verhaal met het risico op beschadigen denk ik. Ik heb gelezen dat hiervoor speciaal gereedschap is maar ja dat heb ik dus niet.
Heeft iemand een idee hoe ik dit het beste aan kan pakken?
Volvo 240 GL Automaat 1990. B230F Uppsala Zweden
Berichten: 9.863
Topics: 82
Lid sinds: Apr 2006
Ze zetten een 7/8" sleutel op de buitenste tand van de tandheugel, en een 30 mm sleutel op het komgewricht. Dat zal weer de oude versie zijn.
Volvo 940 1997 Volvo 144 1969