Berichten: 570
Topics: 4
Lid sinds: Sep 2007
Heel eerlijk???
1 MP-velgen vind ik persoonlijk niet mooi onder deze voiture :-\
2 Corona's staan er wel weer mooi onder.
3 Volans is mijns inziens te gewaagd voor deze oldtimer.
Maar ,zoveel mensen,zoveel smaken ;D
Berichten: 644
Topics: 8
Lid sinds: Aug 2007
T'is zoals Erikhans zegt: zoveel mensen zoveel smaken. Ik persoonlijk vind de originele stalen velgen niet te overtreffen. Echt jaren '70, '80. Altijd reviseerbaar en tegenwoordig niet meer waar te nemen op onze moderne polyesteren maanwagentjes. Koester ze Rubicon.
Berichten: 1.517
Topics: 35
Lid sinds: Sep 2006
Oh, dat lichtmetaal ziet er nog lang niet op hoor.

Er zitten ook maar net nieuwe banden op en ik heb geen zin om al snel weer een nieuwe set te moeten kopen voor rond de aluvelgen. Tenzij het ook 14" zijn natuurlijk.. :
Persoonlijk hou ik 'm ook het liefst origineel, vind dat staal nog lang niet lelijk. Maar het is ook wel leuk om je eens voor te stellen hoe e.e.a. er zou uit zien met nieuwe wieltjes. En ja, de coloribus et de gustibus enz enz..
Aan die chromen velgranden had ik nog niet gedacht eigenlijk.. dat kan wel wat zijn. Maar zijn die niet moeilijk te vinden? ???
Overigens zat ik te denken aan white walls ook, iemand hier ervaringen mee?
Berichten: 644
Topics: 8
Lid sinds: Aug 2007
je hebt wel een mooi "winter" tuintje ;D ;D
Berichten: 658
Topics: 18
Lid sinds: Jul 2008
Corona's maken hem denk ik echt af. Eerste zou ik mooi op mp laten liggen.
Berichten: 203
Topics: 11
Lid sinds: Jan 2008
Rubicon schreef:Mijn moeder woont tegen Appels, dus ik kom daar wel eens. Kan wel interessant zijn.. heb je evt contactinfo?
Ik woon zelf in Sint-Amandsberg en heb wel eens wat laten doen bij die carossier (achterste wielkastranden bij de estate). Ik was er eerlijk gezegd niet zo tevreden van.
Ik ben idd wel tevreden van het huidige resultaat. Nog eens terug om nog een paar details bij te werken (en achterruit opnieuw plaatsen) en dan is ie echt af. 
hallo,
ja ik heb daar info van hoor, maar ik moet het nog eens zoeken
als ik het gevonden heb stuur ik je wel een pb'tje
groeten karinsky
MY88 240 GL b230kH z34/34 / MY84 245 TURBO B21ET / MY87 740 GLE TD D24T / MY90 240 B200E
Berichten: 1.517
Topics: 35
Lid sinds: Sep 2006
Alright, thanx, Karinsky!
En ff up-daten: wellicht worden het chromen velgringen
Berichten: 644
Topics: 8
Lid sinds: Aug 2007
Rubicon schreef:Alright, thanx, Karinsky! 
En ff up-daten: wellicht worden het chromen velgringen 
Hmmm, die chromÃÂ
velgringen in combinatie met een stalen velg op een 240 is gewoon de max. Doet me een beetje aan de 164 denken.
Zijn die ringen apart te verkrijgen?
Berichten: 643
Topics: 21
Lid sinds: Jan 2008
Rubicon schreef:Even up-daten:
Ik heb ondertussen wat meer prijsinformatie van de carrossier:
- de plastic strip die de bumperrand afdekt is niet meer leverbaar. Het kostte twee ÃÂ drie weken voor Volvo (Zweden) in slaagde definitief mee te delen wat ik eigenlijk wel verwachtte. Probleem is dat de originele strip eigenlijk de roest veroorzaakt. De strip terug plaatsen na herstellen/lassen van de bumperrand zal er toe leiden dat het daarna weer opnieuw gaat beginnen roesten. Maakt de herstelling dus een maat voor niets, gezien de oorzaak van het roestprobleem gewoon blijft. Vervangen door een andere strip van een andere 240 komt op hetzelfde neer. Zonder nieuwe strip, kan alleen het weglaten van de oorspronkelijke strip er voor zorgen dat de zaak netjes blijft en niet meer terug gaat roesten. Maar dat is nu ook niet bepaald een zicht. Daar zit ik dus blok :-\
Ik ben er wel uit dat ik per definitie de rand wil laten herstellen. Dat wordt laswerk. Hele werkje, lassen en spuiten incluis, zal volgens carrossier neerkomen op +/- â⬠400-450.
- Voor het plekje onder de achterruit moet de ruit er uit. MÃÂt kans op breken van de ruit dus :-\ Herstelling (+bijspuiten) zou ongeveer â⬠200-250 gaan kosten.
Hmm.... als er andere suggesties zijn, hoor ik die graag. Vooral met betrekking tot het probleem van die sierstrip :-\
je kunt toch ook de sierstrip weg laten en de gaten plemuren, schuren en spuiten in de kleur van de auto dan ziet het er ook erg strak uit.
wat betreft de achter ruit deze kosten maar 25/50 euro ik weet niet wat het las werk kost.
Berichten: 1.517
Topics: 35
Lid sinds: Sep 2006
Ondertussen is de auto al hersteld hoor.. lees de rest van het topic maar eens door ;D
Zal idd wel strak zijn, maar ik hou de auto (momenteel) zo origineel mogelijk. Misschien dat ik er later nog wel wat meer ga doen, maar ik vind zo'n 'gouwe ouwe' op zich al wat hebben