Berichten: 1.439
Topics: 22
Lid sinds: Oct 2006
Dirk242 schreef:Dat is mooi, misschien kom ik ook als er genoeg te doen is.
Ik zoek nu alleen iemand of het gereedschap + plaatjes om de kleppen een keer te stellen voordat er gas inkomt.
Andere reacties/tips zijn altijd welkom.
Juist daarvoor ben ik de vorige keer naar Sleuteldag bij Achmed en Tittel gegaan. Ik kon precies kijken wat en hoe hij het deed en op vragen gaf hij nog antwoord ook. ;D
Zwarte Amerikaanse 245 met heel veel chroom.
Berichten: 3.258
Topics: 176
Lid sinds: Nov 2005
Als nu 1 iemand het gereedschap en de plaatjes heeft, kunnen we wellicht een klepstel-dag organiseren?
Btw, voor â¬45 ben je klaar (ex. plaatjes)
Marktplaats ==> Distributieriem vervangen & kleppen stellen Volvo 240/740/94
Was voorheen â¬75 meen ik me te
herinneren
Als nu iemand onderstaande set even aanschaft, zijn we klaar ;D
1990 Volvo 240 Valve Adjust Shim Kit 33mm 100pcs.
Zo balen dat dat setje dus ergens in Afrika ligt, incl. gereedschap.
Anders had ik het gewoon mogen hebben. :-X
Ik ga geen 45 euro betalen om het te laten doen, echt niet.
Berichten: 6.729
Topics: 163
Lid sinds: Aug 2006
Die plaatjes zijn wel permanent nodig, indien er gesteld moet worden wissel je die uit met je huidige plaatjes.
Berichten: 2.761
Topics: 38
Lid sinds: Mar 2005
in die set zitten aaleen plaatjes, geen gereedschap.
Ik vind het gereedschap belangrijker dan de plaatjes.
264GLE 1981/ C70 Cabrio/ Volkswagen Caravelle 1986
Ben ik met je eens, want alleen met plaatjes kom je nog niet ver. Tenzij je met een bandenijzer aan de slag gaat enzo.
Maar waar (laten) stellen jullie je kleppen ergens? Heeft de gemiddelde Volvolvo-er zo'n set thuisligggen?
Vind je 45 euro te duur ?
weet je wat jij moet doen? gaan fietsen, daar kan geen oldtimer/ gasbak tegenop (qua kosten).
Berichten: 9.907
Topics: 84
Lid sinds: Apr 2006
Of een leuke 144 kopen. De kleppen van de B20 kan je veel makkelijker zelf stellen en je hebt er behalve een voelermaatje geen noemenswaardig gereedschap voor nodig. De hele auto is erg DHZ vriendelijk.
Volvo 940 1997 Volvo 144 1969
Ja, E45 is niet duur. Als je het zelf doet:
- nieuwe klepdekselpakking en half maantje: E12,50 oid
- paar nwe plaatjes E4*4=16
- uurtje werk
En dan moet je wel het gereedschap van E100 oid hebben.
Berichten: 1.555
Topics: 42
Lid sinds: Jan 2007
heb de 740 bij de beste man laten stellen, was er een half uurtje mee bezig, is een hobby-ist( werkt nu bij Peugeot, was vroeger Volvomonteur, maar door ziekte in de autoverkoop terechtgekomen), weet een hoop van Volvo's, heeft een mooie 164 USA uitvoering!, is aardig en ik moest ⬠40.- aftikken, want er was weinig werk aan( twee plaatjes, maar WEL alles controleren!!)
⬠45.- is zeker niet duur, en voor dat geld doe ik het niet zelf ;D
Land Rover 110. 200TDi ' 84
BMW E23 ' 83
V70 t-5 ' 99