25 October 2010, 16:32
Funsdaf schreef:digitale teller is toch niet nodig bij een AW71.niet bij de bak nee maar LH 2.4 gebruikt het om te compenseren voor het stationairtoerental, remmen op motor, aanzetten Efan (die een 240 niet heeft). In de teller zit een chipje dat de pulsen van de achteras wat mooier maakt zodat de LH computer er mee om kan gaan. Ik heb wel eens gezien dat mensen direct achter op de bak met een inductieve gever het signaal pakten voor LH, het kan dus ook zonder achteras wissel.
Of is het nieuwe type dashboard nodig voor de kabelboom?
Zelf al enkele keren autos meegemaakt die zonder dat signaal geen problemen hadden, maar ook wel eens gehoord van mensen die er echt last mee hadden.
B230F+automaat van 2/7/9 kan goed, kost wel tijd. Echt moeilijk niet maar het is vooral opletten met blokken uit 7/9 serie, daarbij zijn dingen als kabelbomen, steunen, stroomverdeler etc genoeg anders om een beetje niet of helemaal niet te passen. het is dus wel weer mogelijk met de juiste 240 delen (kabelboom van de motor, stroomverdeler, bijvoorbeeld).
240 | 1991 | B230F+T | M90 | 291 KKm | Bilstein B6/Koni