Berichten: 2.761
Topics: 38
Lid sinds: Mar 2005
het hoeft dus niet op het kentekenbewijs te staan dat de auto geschikt is voor 7 personen?
Ik neem aan dat je wel je verzekeringsmaatschappij moet vertellen dat je auto geschikt is geworden voor 7 personen.
264GLE 1981/ C70 Cabrio/ Volkswagen Caravelle 1986
Berichten: 296
Topics: 17
Lid sinds: Oct 2005
ja maar als ik dan zo'n bankje in een ouwe panda schroef mag ik dan ook gewoon met 7 rijden lijkt dan ineens niet meer zo logisch dat dat zomaar mag?
Vitara
Berichten: 79
Topics: 6
Lid sinds: Jan 2007
Funsdaf schreef:Nee, daarom werdt er hier ook commentaar gegeven op de bevestiging van het bankje.
Alhoewel het bankje nu wellicht veel beter vast zit dan in de originele Volvo setup. Het is NIET gehomologeerd.
Dus heel kort door de bocht gezegd niet toegestaan.
Nu zullen ze daar denk ik bij een Volvo niet zo streng naar kijken in geval van een ongeluk o.i.d. omdat het bankje een vrij gewone accessoire was en de auto daar ook voor is ingericht.
Echter nu komt weer de kromme Nederlandse wetgeving.
de APK stelt als eis dat zitplaatsen DEUGDELIJK bevestigd zijn, evenals de gordels.
Ze hebben het niet over originele stoelen, bevestigingen enz enz enz.
In die context zou het zelf monteren van een bankje (in een 2serie) dan weer wel mogen op een andere manier dan origineel.
Als het maar deugdelijk is. Dit is natuurlijk naar oordeel van de keurmeester.
Als het kentekenbewijs iets zegt over het aantal zitplaatsen, dan hang je. Bij je verzekering moet je ook opgeven dat je voor 7 inzittenden wilt verzekern ipv 5. Anders krijg je daar nog gedoe mee.
med vänliga hälsningar,<br />Maurice<br />
Berichten: 1.517
Topics: 35
Lid sinds: Sep 2006
Funsdaf schreef:Die toevoeging klopt helemaal.
Maar ik neem aan dat dat bij de RDW niet zo'n probleem moet geven, aangezien het origineel door Volvo werdt geleverd.
Dat weet ik nog niet helemaal. OkÃ
, het is de Nederlandse RDW, maar als die een beetje werkt als de onze in België, betekent het logo 'Volvo' op een accessoire absoluut geen vrijbrief om het op de auto te voeren. Zo stuitte ik met mijn 15" virgo's ook op een njet van de Keuringsdienst. Dat die velgen origineel Volvo zijn, maakte hen helemaal niets uit. Het moest ergens specifiek vermeld zijn dat ik op mijn wagen ook 15" ipv 14" mocht voeren.
Ik heb wel mijn gelijk gekregen dankzij een vermelding van een 15"-band in mijn instructieboekje. Het kan dus wel de moeite lonen om flink met het instructieboekje te wapperen bij de RDW. Het derde bankje wordt ook in het boekje beschreven als een specifiek accessoire, dus dat kan je misschien wel wat overtuigingskracht geven.
Berichten: 29
Topics: 10
Lid sinds: Jan 2007
Nu ja, in Nederland zou je dus ook je derde bankje in je Panda kunnen monteren, mits deugdelijk bevestigd natuurlijk, wat in zo'n Panda nog best een klus zal zijn.
Mijn polisvoorwaarden hebben het gewoon over "personen die met het voertuig vervoerd worden", dus ook daar mag geen probleem zijn.
Dank voor de hulp jongens.