Berichten: 4.339
Topics: 256
Lid sinds: Mar 2005
26 September 2012, 22:20
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 26 September 2012, 22:23 door henqui.)
Mijn 244 Turbo is nu aan de beurt...
Er zitten twee roestgaten in de bodem, beiden rechts en in het lager gelegen gedeelte van de bodem. Waarschijnlijk ooit water naar binnen gelekt via de voorruit of zo.
Een gat zit helemaal voorin, in de hoek, bij de kriksteun. Het andere net onder dat 'tunnelgeval' waar de stoel op gemonteerd zit.
Nu wil ik zelf eens aan het lassen gaan deze keer. Maar ik heb al begrepen dat 'omhoog lassen' niet echt lekker gaat. De enige oplossing lijkt me daarom die tunnel maar tijdelijk weg te slijpen. Zodat ik er van bovenaf bij kan.
Iemand ook mee te maken gehad? Tips?
Bedankt en de groeten! 245 GL '79/244 GL '80/745 GL '85/144 DL '72/Amazon Combi '68
Berichten: 6.719
Topics: 163
Lid sinds: Aug 2006
Niet zelf mee te maken gehad, wel op het forum gezien. Stond dat niet in het topic van ticcie?
Anders in die van 'de Belg'?
Het stukje bij de kriksteun is vaker voorkomend en zijn passtukjes voor te koop.
Berichten: 3.840
Topics: 107
Lid sinds: Feb 2007
De verhoging waar de stoel op staat is met wat puntlassen bevestigd dus als je die losboort kun je hem naderhand met wat puntlassen weer netjes terugzetten.
Berichten: 4.339
Topics: 256
Lid sinds: Mar 2005
Over de gehele lengte zal die dan weg moeten, toch? Of bestaat hij uit twee delen? Ben wel bang dat ik dan heel wat gaatjes in de bodem krijg :-)
Bedankt en de groeten! 245 GL '79/244 GL '80/745 GL '85/144 DL '72/Amazon Combi '68
Berichten: 1.152
Topics: 69
Lid sinds: Dec 2007
Omhoog lassen is wel wat lastiger dan naar beneden, maar met de stroom en draadsnelheid een beetje hoger ook prima te doen.
Belangrijker is dat het te lassen stuk goed schoon is.
De bevestiging van je stoel moet er namelijk daarna minstens weer zo goed in vast zitten en op dezelfde plek.
Heb je een foto van het gat?
Ik zou het persoonlijk denk ik eerst van onderen proberen.
Berichten: 4.339
Topics: 256
Lid sinds: Mar 2005
Ik heb afgelopen zaterdag de stoel en bekleding eruit gehaald en wat gepeurd met een schroevendraaier :-)
Ik zal de volgende keer gaan slijpen en foto's maken.
Goed kaalschuren is inderdaad belangrijk. Daar heb ik al ervaring mee.
Voorin zit het gat tot aan de binnendorpel. Stel ik heb een passend plaatje, is dat zo tegen de dorpel aan te lassen? Of moet ik die ook van onderen tegen de onderkant van de binnendorpel lassen?
Misschien eerst maar eens foto's maken en plaatsen :-)
Bedankt en de groeten! 245 GL '79/244 GL '80/745 GL '85/144 DL '72/Amazon Combi '68
Berichten: 1.152
Topics: 69
Lid sinds: Dec 2007
Het mooiste vind ik altijd plaatjes in het gat maken (en het gat dan mooi ruim uitslijpen). Dat is ook het meeste werk. Afhankelijk van de vorm van de plaat en hoe recht het gat is. Houd rondom altijd iets rekening met dat het plaatje wat je erin zet uitrekt tijdens het lassen.
Een plaat op het gat mag ook, maar is natuurlijk minder mooi.
APK eis is in elk geval dat een ingezet stuk rondom minimaal iedere 2 cm met een las van 2 cm moet vastzitten. Voor proplasjes zijn de eisen geloof ik anders, maar die weet ik zo niet uit m'n hoofd.
Met andere woorden, het maakt niet uit of je de las onder of boven doet, als hij maar goed is.
Een handige pagina is deze:
http://www.rustbuster.nl/Lassen_en_lasge...aswerk.htm
Berichten: 943
Topics: 47
Lid sinds: Jul 2009
Haal eerst je bekleding maar weg en ga dan goed schoonmaken.
Meestal loopt dat gat door tot aan je wielkast.
Roest wegslijpen en rekening houden met waar je bij kan met lassen.
Gat bedekken met karton en aftekenen op het karton.
Uitknippen en passen.
Als het mooi in het gat past heb je een mooie mal voor je plaatje.
Precies pas is beter als te klein met kieren.
Kieren lassen is moeilijker en geeft meer trek spanningen in het metaal.
Succes.
Volvo 145 B230 M47 lpg 1970
Berichten: 2.832
Topics: 52
Lid sinds: Sep 2008
Op tb heeft iemand de hele stoelbevestiging eruit gehaald door de puntlassen weg te boren. Zag er niet heel lastig uit. Op die manier kun je de roest natuurlijk wel mooi te lijf gaan. Koop dan een puntlasboor, dan heb je dus niet in je hele bodemplaat overal gaatjes zitten maar boor je alleen de las weg uit de opliggende plaat.
Berichten: 2.832
Topics: 52
Lid sinds: Sep 2008