23 September 2006, 12:27
ik heb 'n volvo s.polar 245 maar geen boekje erbij sinds kort brandt het 2e dahboard lampje van links gezien (oranje groen omgekeeerde T erin?) Wie kan mij vertellen wat dit inhoudt? Bij voorbaat dank
uitleg dashboard lampjes
|
23 September 2006, 12:27
ik heb 'n volvo s.polar 245 maar geen boekje erbij sinds kort brandt het 2e dahboard lampje van links gezien (oranje groen omgekeeerde T erin?) Wie kan mij vertellen wat dit inhoudt? Bij voorbaat dank
23 September 2006, 13:40
waarschijnlijk bedoel je het lambda lampje dit wil zeggen dat er een foutcode in de motorcomputer zit je kunt deze proberen te wissen en als de foutcode/lampje weer terugkomt zit er echt ergens een storing
Volvo S70R B5234T4 M59
23 September 2006, 17:06
Bedankt voor het antwoord maar hoe wis ik dit? Ik lees wel iets over codes op het forum maar voor een beginnende leek is het nog niet helemaal helder, anyway ik ga zoeken!
23 September 2006, 17:56
Omgekeerde T.......
![]() Ben eigenlijk ook wel benieuwd naar het juiste antwoord, maar je kan eens beginnen met de massapool een nacht van de accu af te laten liggen. Overigens gaat het lambda-lampje branden als er iets mis is met de motor. Maar de storing kan ook in de lambdasonde zelf zitten. Als de sonde niet meer opwarmd of een onjuist signaal afgeeft door ouderdom. Redenen voor een brandend lampje is meestal omdat het mengsel te veel afwijkt. Het lambdalampje waarchuwt dan omdat op termijn dan ook de Kathalysator kan beschadigen en zelfs kan dichtsmelten. Redenen voor een slecht mengsel kunnen divers zijn: Kapotte brandstofinjector, kapotte bougiekabel, luchtmeetklep die blijft hangen, valse lucht bij spruitstuk, gat in de uitlaat (dan is het mengsel wel goed maar de uitlezing fout...) Het is dus net als bij een doorgebrande zekering: simpelweg herplaatsen / vervangen lost vaak het achterliggende probleem niet op.
BS-AutoTune, voor classics en specials: http://www.bs-autotune.nl
24 September 2006, 19:47
Ik weet niet hoe ik de codes moet uitlezen dus ben ik maar verder gaan zoeken na het antwoord van bozzma in het ontstekingsproces. Hier zag ik dat in de verdelerkap de rotor veel aanslag had en de punten ook. Deze heb ik lichtjes afgeschuurd en tot mijn verbazing n aopnieuw starten van de motor geen brandend lambdalampje! Misschien geluk dus ik ben benieuwd hoe dit zich houdt. Dit zonder overigens eerst de accuklemmen losgemaakt te hebben. Bedankt voor het meedenken!
25 September 2006, 18:57
Ik denk dat het dan toch tijd word voor een beetje onderhoud :wink:
264GLE 1981/ C70 Cabrio/ Volkswagen Caravelle 1986
25 September 2006, 19:48
groentje schreef:Bedankt voor het antwoord maar hoe wis ik dit?o.a. De Bentley Service Manual beschrijft hoe je het error fault code memory kunt wissen:
De code wordt weergegeven door een knipperende LED op de testunit... De testunit: ![]() De locatie van de testunit: ![]()
Ferdinand Vroom - Volvo C70 2.4i 2006 - info@ferdinandvroom.nl
27 September 2006, 10:31
Favroom Bedankt!
![]()
27 September 2006, 11:43
groentje schreef:Favroom Bedankt!Zeg maar Ferdinand ![]()
Ferdinand Vroom - Volvo C70 2.4i 2006 - info@ferdinandvroom.nl
27 September 2006, 12:39
Handige tip !
Een rotor en een verdeler is niet zo duur hoor. Door koolstofslijpsel kan de vonk gaan lopen in het verdelerhuis dus het is aan te raden deze elke grote beurt te vervangen samen met de bougie's. Als je motor misfire's maakt dan gaat het lambdalampje al snel branden en loopt de motor onnodig rijk. Je krijgt daardoor meer storingsbeelden.
BS-AutoTune, voor classics en specials: http://www.bs-autotune.nl
|
« Ouder topic | Nieuwer topic »
|