13 April 2011, 11:50
toch wel blij dat ons andere "baksteentje" (kiezeltje mag ook..) uit Italië komt.... (1 op minstens 2x zoveel en voorlopig geen wb..)
Auto uit 87 toch belastingvrij: hoe regelen we dit?
|
13 April 2011, 11:50
toch wel blij dat ons andere "baksteentje" (kiezeltje mag ook..) uit Italië komt.... (1 op minstens 2x zoveel en voorlopig geen wb..)
13 April 2011, 11:53
242-turbo schreef:pff, al dat werk voor een paar tientjes wegenbelasting. Zit wat in. Als we enkel en alleen voor het belastingvrije gaan, dan is het ook snel uit met de hobby en worden de auto's alleen 'opgesoepeert' door de goedkope man die er enkel het hoognodige aan doet. Lijkt mij niet de bedoeling. "Volvo - not everybody's car - but who wants to be everybody?"
13 April 2011, 11:55
jos245 schreef:Wegenbelasting op lpg is dik 1200 euro per jaar. Helemaal waar! Terwijl je bij onze zuiderburen voor eenzelfde soort auto op lpg ongeveer â¬250,- tot â¬350,- per jaar betaald. En zo ook in overige Europeesche landen. Maarja, wij Nederlanders klagen enkel en zorgen niet dat er wat aan wordt gedaan. Gewoon massaal niet meer betalen bijvoorbeeld zou al kunnen helpen. Maar niemand neemt initiatief in dit land. "Volvo - not everybody's car - but who wants to be everybody?"
13 April 2011, 12:21
TheSaint77 schreef:Zit wat in. Als we enkel en alleen voor het belastingvrije gaan, dan is het ook snel uit met de hobby en worden de auto's alleen 'opgesoepeert' door de goedkope man die er enkel het hoognodige aan doet. Lijkt mij niet de bedoeling.gebeurd toch ook...? 205jes worden ook omgekat, goedkoop dieselen hoor.... TheSaint77 schreef:Helemaal waar! Terwijl je bij onze zuiderburen voor eenzelfde soort auto op lpg ongeveer â¬250,- tot â¬350,- per jaar betaald. En zo ook in overige Europeesche landen. Maarja, wij Nederlanders klagen enkel en zorgen niet dat er wat aan wordt gedaan. Gewoon massaal niet meer betalen bijvoorbeeld zou al kunnen helpen. Maar niemand neemt initiatief in dit land.dan vinden ze vanzelf wel een andere manier om terug te knijpen.. zodra alle dagelijkse "tot "86ers op zijn hebben ze gewonnen, de rest wordt gepoetst totdat de bestuurder heen gaat of niet meer mag rijden van de dokter, of de huidige brandstofprijs het dubbele wordt... Gewoon plezier aan beleven tot je kunt en later met weemoed terug kijken (als je toevallig nog ergens een foto tegenkomt.. Hoe stel je voor niet meer te betalen..? Massaal wegrijden na het tanken..? Welke rekening trekt dat het langste..
13 April 2011, 12:41
Eerlijk gezegd had ik mijn volvo's op LPG niet meer gereden als ze niet wegenbelastingvrij waren.....
Het leuke is dat je een grote, veilige en karaktervolle auto kan rijden tegen een redelijke prijs Het niet betalen van motorrijtuigenbelasting wordt lastig...het is een houderschap belasting dus je komt altijd aan de beurt.....briefjes van In naam der koningin e.d. Ik verwacht dat het aantal omgekatte versies vanaf 1-1-1987 wel toe zal nemen........we blijven immers Nederlanders die in het algemeen wel de lusten willen hebben en niet de lasten. De nieuwe wettekst lijkt me vrij helder trouwens.
Volvo 244 DL 1974
13 April 2011, 13:39
Jambon schreef:en dit voor na "86... Reken er maar op dat deze truc binnen de korste keren geelimineerd wordt door de staat.
13 April 2011, 13:57
jos245 schreef:Reken er maar op dat deze truc binnen de korste keren geelimineerd wordt door de staat.is al geloof ik..
13 April 2011, 21:12
Jambon schreef:en dit voor na "86... dit mag helemaal niet. langer dan een bepaalde tijd in nl aan het rijden moet je je auto naar nl kenteken omzetten. laatst een heel zooitje poolse hokken bij de rdw zonder platen. waren ze op zo'n verblijfplaats ingevallen |
« Ouder topic | Nieuwer topic »
|