Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
De nieuwe aanwinst van Zwarte Flirt?
#21
Zwarte Flirt schreef:Je weet hoe het gaat in Dordt centrum Martin, 1 auto is al niet te parkeren, 2 gaat het dus niet worden.
Maar er wordt nog hard gestreden om de Zwarte Flirt weer rijdend te krijgen. :-\ :-\
Soort van reanimatie op de intensive care, sterkte en beterschap......
[Afbeelding: blackmoose.png]
Volvo 240 GL automaat 1983 Big Nose B230F (Helaas in onderdelen verkocht)
VW T3 camper TD
Antwoord
#22
Zwarte Flirt schreef:... om de Zwarte Flirt weer rijdend te krijgen. :-\ :-\
Heb ik wat gemist? Probleempjes?
Antwoord
#23
TheSaint77 schreef:Zoals je ziet; ik ben zo vrij geweest je je eigen topic te gunnen. Zag het redelijk off topic gaan daar achter dus ik dacht, voer voor een nieuw topic! ;D

Ik dacht al: Heb ik dat topic aangemaakt? Tongue
Patrick Volvo 240 DL - 1986 - B230A - M47
Volvo 940 - 1997 - B230FK - M90
Antwoord
#24
Yellow240 schreef:Ik dacht al: Heb ik dat topic aangemaakt? Tongue

gesplitst
"Volvo - not everybody's car - but who wants to be everybody?"
Antwoord
#25
Over off-topic gesproken, AJ.
Dop, ik heb nog steeds een verhaal te maken over ellenlange klus om, na een behoorlijk dure tijdelijke reparatie bij een centraal in Nederland opererende grote Volvodealer die vroeger ook vaak meewerkte aan sleuteldagen, een snel opnieuw lek geraakte kop weer te fixen en dit keer helemaal zelf om het toch nog een beetje betaalbaar te houden.
Omdat TheSaint77 dat te lang vond duren heeft hij deze topic ontworpen, dus ik zal dat verhaal nu maar even in Word gaan voorbereiden om het hier morgen te plaatsen.
Ik wilde wachten tot de Zwarte Flirt weer reed, maar helaas werkt die nog steeds tegen, hij staat inmiddels bijna een half jaar stil. :'(
Zwarte Amerikaanse 245 met heel veel chroom.
Antwoord
#26
Dat wordt een heel verhaal Gerard, ik ben benieuwd
[Afbeelding: blackmoose.png]
Volvo 240 GL automaat 1983 Big Nose B230F (Helaas in onderdelen verkocht)
VW T3 camper TD
Antwoord
#27
Nou dan nu het hele drama compleet:

Eerste kop vertoonde scheurtjes en werd dus door een dealer voor een belachelijk hoog bedrag van een dikke pakking voorzien, moest wel voor herhaling vrezen, maar voorlopig kon hij er wel weer 10 tot 20 duzend km mee vooruit.
Ging 3000 km later dus weer lekken, 3 maanden garantie was helaas netl verlopen, dus ik besloot het zelf te doen.
B23 kop gevonden en laten vlakken. Gemonteerd en lekte als een gieter. Reden met beschadigde frees gevlakt.
Kop opnieuw gevlakt en gemonteerd, nu dicht maar helaas distributieriem niet juist gemonteerd of versprongen waardoor 2 kleppen geraakt en krom. Inmiddels was het hevig gaan winteren en de sleutelruimte, door onze aanvoerder belangeloos ter beschikking gesteld, was onverwarmd en er gebeurde dus een paar weken niets.
Zodra het weer een beetje minder koud werd, de kop er weer af gehaald en alle kleppen en geleide bussen vernieuwd.
Kop weer gemonteerd maar nu bleek hij te ver heen waardoor de speling bij plaatjes 3,2 mm 0,05 of nog minder was.
Eerste kop weer van stal gehaald en laten vlakken. Gemonteerd en was dicht.
Motor wilde echter niet starten en bleek volledig van tijd te staan.
Reden, borgpen nokkenas/distributietandwiel gebroken en stuk verdraaid.
Resultaat, alle kleppen weer krom.
Opnieuw de 2e kop weer bij de horens gepakt en klepsteeltjes een stukje korter gemaakt zodat er weer 0,4 speling op alle kleppen zit.
Eindelijk alles dicht en goed, maar starten ho maar, af en toe een plof van het in de cilinder verzamelde LPG, een keertje wat meer ploffen, waardoor het op starten begon te lijken, maar toen was het over.
Inmiddels begon het klachten te regenen van de overige sleutelruimte gebruikers, dus ik moest vertrekken. Auto op een aanhanger gezet en retour Dordt.
Daar een paar weken voor de deur de motorruimte weer een beetje netjes gemaakt en toen Peter Timmer gevraagd of hij er eens naar wilde kijken en dat vond hij goed, dus weer op een aanhanger en naar Hardinxveld, voor Peter’s huis geparkeerd.
Op een zondag de schuur ingereden en een hele middag van alles geprobeerd, maar nie werken, waardoor Peter begon te vermoeden dat de stroomverdeler overleden was.
De net ¾ jaar jonge en veelvuldig toegejuichte 123-ignition gaf geen vonk meer.
Woendagavond in de zojuist verkregen nieuwe Volvo, laten we hem voor het gemak maar Zilveren Flits noemen, weer naar Hardinxveld gereden.
Verder geklust, normale verdeler geplaatst, alles weer netjes aangesloten, even koffie gedronken, terug en starten. Verdeler losvast gemonteerd en Peter verdraaide net zo lang tot de vonken begonnen te springen. De Flirt op eigen kracht naar buiten gereden en boven aan de dijk geparkeerd. Volgende dag met trein weer terug en auto weer op eigen kracht naar Dordt gereden.
Inmiddels heeft Marga(m’n geliefde) besloten dat de Flirt lang genoeg geduurd heeft, dus die mag vertrekken, binnenkort dus in Te koop en op Marktplaats: een zwarte Volvo 240USA, B23 met zorgvuldig gerestaureerde kop, bodem jaartje terug vervangen door die van een Polar sloper (zie Topic Verroest), door garantieclaim verkregen nieuwe 123-ignition ontsteking, zwart lederen zetels en bank. En heel veel geschiedenis. 5 jaar zijn zo voorbij.

Marga is heel tevreden over de Zilveren Flits en we leven nog lang en gelukkig voort.

P.S. Reken niet te snel op advertentie van de Zwarte Flirt, want ik heb nog aardig wat rommel verzameld die er nog op en aan wordt gehangen en dat moet natuurlijk in het geniep worden uitgevoerd. "Schat ik moet vanavond alweer tennissen".
Zwarte Amerikaanse 245 met heel veel chroom.
Antwoord
#28
Goeiendag wat een verhaal, had ik veel geluk of jij erg veel pech met je koppakking vervangen.
Jammer dat zwarte flirt er nu uit moet, maar daar heb je zilveren flits voor in de plaats.
Dat je de 123 otsteking niet in de zilveren zet, of is dat een ander blok.
Anyhow succes met de verkoop en veel plezier met de nieuwe aanwinst.

Oja, nog ff een paar fotootjes van de flash lightning, zijn we gek op.
[Afbeelding: blackmoose.png]
Volvo 240 GL automaat 1983 Big Nose B230F (Helaas in onderdelen verkocht)
VW T3 camper TD
Antwoord
#29
Nieuwe heeft al electronische ontsteking, dus die mag bij de Flirt blijven.
Foto's volgen nog en dat duurt weer even. Nu eerst de belasting nog even de deur uit. :-\ :-\
Zwarte Amerikaanse 245 met heel veel chroom.
Antwoord
#30
Allemachtig wat een pech zeg! Dat verzin je niet! Jammer inderdaad dat hij dan uiteindelijk weg moet! Ik ben ook erg benieuwd naar de nieuwe aanwinst maar sterkte met het naderende afscheid......

Antwoord


Lijst met mogelijk verwante topics
Topic Auteur Reacties Weergaven Laatste bericht
  Ik en mijn nieuwe oude 244 1980 luukv47 5 3.700 15 May 2022, 10:25
Laatste bericht: skidje
  Nieuwe groene 244 ‘79 244w 17 10.904 27 October 2020, 22:03
Laatste bericht: 244w
  Zwarte 940 2.3 LPT Arjan240 13 11.981 20 August 2018, 00:53
Laatste bericht: Arjan240
  Mijn nieuwe aanwinst!! En alweer rood! KennOne 3 4.913 24 January 2017, 10:22
Laatste bericht: dwarswind
  Blackbird, een zwarte schoonheid Ben 283 162.292 3 January 2017, 18:03
Laatste bericht: Ben
  Nieuw Hier samen met nieuwe aanwinst volvo 244 2.3gl Niggelll 40 28.886 8 May 2016, 11:32
Laatste bericht: Dopski
  De rode en de nieuwe.. Pluk 6 6.027 14 February 2016, 16:22
Laatste bericht: Pluk
  Een nieuwe volvo gebruiker na de rover en mercedes. kees58 47 35.042 30 November 2015, 17:23
Laatste bericht: kees58
  Nieuwe aanwinst: 144 henqui 168 89.933 10 July 2015, 08:04
Laatste bericht: Arn02
  Nieuwe aanwinst: Volvo 340 1.4 uit 1986. Jeffreyvdm 4 5.014 21 May 2015, 15:50
Laatste bericht: Marc1970

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)