26 September 2010, 12:24
Rubicon schreef:En deze bewering klopt helaas ook niet, ik heb een penta B30 in m'n auto liggen en daar zat toch wel degelijk een fiber tandwiel in. De koelwaterpomp wordt aangedreven door de moer die het grote tandwiel bijeenhoudt. Dus er is geen sprake van een grotere belasting van het tandwiel..
Mijn literatuur zegt ook wel degelijk dat "stalen tandwielen ook wel in pentablokken terug zijn te vinden". Verder niet gespecificeerd. Zou er kunnen uit afleiden dat ze in een aantal, maar niet alle pentablokken werden toegepast?
Toen ik net in het volvo wereldje terechtkwam probeerde men mij ook te beweren dat alle B30E motoren voorzien waren van stalen tandwielen. Inmiddels neem ik het meeste wat er geroepen wordt met een korreltje zout :
