18 August 2006, 23:00
Citaat:Nog maar een keer dan: als je het zelf moet betalen, is het (HELAAS)volstrekt onverantwoord om voor dit soort bedragen te gaan procederen
Sander ik ben het met je eens maar ik denk dat als je juridisch sterk genoeg staat het bedrijf het niet op procederen laat aankomen.
En een titel van advocaat maakt meer indruk dan mevrouw huppeldepup.
Onlangs zij het heel wat anders met m'n zoon meegemaakt. Die had een probleem met z'n baas. Kreeg een brief met 2 zinnen van degradatie en salaris vermindering. Omdat het nergens op sloeg schrijft hij een pittige brief terug. Reactie een herhaling van de eerste brief. Vervolgens een brief van een advocaat die met rechtzaak dreigt. Toen de reactie van bedrijf van uitnodiging voor gesprek en vervolgens wordt alles terug gedraait en onkosten vergoeding gegeven.
Verschillende collega's die niet terug vochten zijn wel gedegradeerd.
Vandaar dat het mooi zou zijn om deskundigen als ANWB of Consumentenbond te laten helpen als je daar lid van bent.
En je hoeft niet echt die rechtzaak te beginnen, Bluffen kan voldoende zijn.
Zeker als het bedrijf zelf weet dat ze fout zitten.