Berichten: 1.439
Topics: 22
Lid sinds: Oct 2006
Als je die nog niet hebt, koop dan een föhn met instelbare temperatuur, bijv. Steinel, dan kun je een stand zoeken waarmee het los komt en de lak toch niet te heet wordt.
Daar zitten bovendien mondstukjes bij die je voor verschillende breedtes kunt gebruiken.
Zwarte Amerikaanse 245 met heel veel chroom.
Berichten: 718
Topics: 36
Lid sinds: Sep 2010
Nicolaas H schreef:Dan nog een vraag waar ik in eerste instantie niet bij stilstond. De 'nieuwe' deuren zijn op de 'raamposten' bekleed met een zwarte band. Deze band werd in 1984 nog niet toegepast. Wie weet een goede methode om dit eraf te krijgen? Ook met een verfbrander voorbewerken misschien? Graag een gouden tip!
Dit zijn kapjes die je met een beetje beleid eraf kunt klikken. Onder de zwarte verf zit gepolijst aluminium of misschien wel RVS, het is het laatste als ik het goed heb. Als je die kapjes insmeert met verf afbijt en je laat dit even inwerken dan heb je binnnen no time een paar hele mooie glimmende kapjes die je zo weer op de portieren kunt klikken. Recent heb ik deuren van 93er kaal geplukt en de kapjes ook ontdaan van de zwarte verf middels afbijt, wel met heet water en zeep goed reinigen. Daarna nog ff extra polijsten voor finishing touche. Trouwens als je een 82er hebt is die ook voorzien van gepolijst raamvenster alleen zitten deze vast aan de auto, toen werden ze ook al zwart gespoten, althans mijn USA 245 wel.
Berichten: 1.244
Topics: 196
Lid sinds: Sep 2010
Bedankt voor je reactie maar volgens mij zit onder de vensterbanken alleen maar autolak, dit is tenminste zichtbaar op plaatsen waar de tape al is vergaan. De rest op de raamlijsten laat ik lekker zitten maar wel een goede tip voor als ik de lijsten opnieuw wil spuiten.
Het uitzicht is een stuk beter met de motorkap naar beneden ...
240 GL 1984/3 - B23A - B84_M47 [verkocht januari 2015]
240 GLE 1992/1 [MJ1991] - B230F - M47 [huidige auto]