Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zweed of belg
#1
maakt t werkelijk veel verschil of de auto uit zweden of belgie komt of is dat meer n emotionele kwestie
45 1993,v70 awd 97
Antwoord
#2
Of het echt waar is weet ik niet, maar men zegt dat de Belgen eerder, of nog harder, roesten da de Zweden.
Maar ja, bij auto's van ruim 20 jaar oud gemiddeld zegt dat niet zoveel meer.
Gegroet,

Erik

Na 11 jaar nu zonder Volvo
Antwoord
#3
scimitar schreef:Of het echt waar is weet ik niet, maar men zegt dat de Belgen eerder, of nog harder, roesten da de Zweden.
Maar ja, bij auto's van ruim 20 jaar oud gemiddeld zegt dat niet zoveel meer.

Dat schijnt dus echt een broodje aap verhaal te zijn, maar wees niet ongerust, ze roesten beide even hard! Big Grin
Antwoord
#4
Ik heb begrepen dat het verschil in meer of minder roesten niet zit in de plaats vanwaar ze komen (Zweden of België) maar meer in het bouwjaar. Tot en met 1986 is de antiroest behandeling slechter. Ook was 1986 ( en misschien ook wel jaren ervoor?? de kwaliteit van het gebruikte staal minder en meer roest gevoelig. Vanaf bouwjaar 1987 is zowel staalkwaliteit als roest preventie (verzinken) verbeterd.

Frits
Antwoord
#5
Een volvo-specialist in mijn buurt vertelde mij juist hetzelfde voor ik mijn GLT kocht. Na 1987 niet veel roestproblemen, en dit is nu ook te zien aan m'n GLT van 1989. Enkel wat roest aan de dorpel van de achterklep, maar dit valt op te lossen.
Hoe kun je trouwens zien waar hij gemaakt is, aan het chassisnr. veronderstel ik?
aab 99 bj 81 (opgeroest)<br />Saab 900 bj 93 (verkocht)<br />Volvo 240 GLT bj 89 (Estate)
Antwoord
#6
het staat er ook gewoon op: made in Belgium (of Sweden)....
Volvo 240 GL sedan 1992 (en een DAF 55 variomatic 1970)
Antwoord
#7
'k zal ne keer goed moeten kijken zeker. Maar volgens de volgende site http://www.volvo200.org/modellen/chassisnummer.htm
komt hij dus uit Zweden
aab 99 bj 81 (opgeroest)<br />Saab 900 bj 93 (verkocht)<br />Volvo 240 GLT bj 89 (Estate)
Antwoord
#8
Een stationcar komt altijd uit Zweden, dus dan hoef je geeneens te kijken naar je VIN-code.
40 Polar, B200F, MY91, kleurtje 130
Antwoord
#9
MP schreef:Een stationcar komt altijd uit Zweden, dus dan hoef je geeneens te kijken naar je VIN-code.
onze eerste 245 kwam uit belgie... model 1982 of 1983..
240 | 1991 | B230F+T | M90 | 291 KKm | Bilstein B6/Koni
Antwoord
#10
Belgische stationbak? Grappig. Weer wat geleerd.
40 Polar, B200F, MY91, kleurtje 130
Antwoord


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)