Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hoe sterk is de voorbalk onder de radiateur?
#1
Hoe sterk is de voorbalk onder de radiateur? Dit i.v.m. mijn elektrische 245 project. Ik wil de voorste accubak (gewicht 110 kg) laten steunen op de voorbalk (voorzijde) en op twee steunen aan de langsbalken (achterzijde).
Kan die voorbalk dat dragen (dus ca. 55kg)? De balk ziet er op zich wel heel sterk uit (waarom eigenlijk, een radiateur is toch niet zo zwaar...).
Volvo for life
Past: 142DL - 244DL - 245GL Aut. 1981 - 240 USA Aut. 1992 - 240GL Classic 1993 - V401.8 Aut. - S60T5 GT - XC90D5 GT - XC70 2.5T GT - V60 T4 PS - V40 D2
Present:  240GL Classic Electric 1993/2012 www.electricvolvo.com
Antwoord
#2
het is een dwarsverbinding, vormt met de rest van de neus, binnenschremen en schutbord een "doos"
[Afbeelding: fa91957b-dbc9-4a10-af09-4e5f7ae03a2f_zpsptpfi7xq.jpg]
Antwoord
#3
De voorbalk zal dat makkelijk kunnen dragen mits je het gewicht netjes verdeeld en de balk niet alleen met een punt in het midden belast.
Als de balk kapot gaat zal dat door piek-krachten zijn bij verkeersdrempels etc.
Bij twijfel kan je de voorbumper-bevestigingsgaten natuurlijk ook in de bevestiging betrekken, achter hangt je trekhaak ook mede aan die dikke bouten.

Die bouten (uit m'n hoofd M14 of M16)zitten ongeveer op dezelfde hoogte als de dwarsbalk.
Als je je een indruk wilt vormen van die balk;ze zijn los leverbaar en afgebeeld op sites van plaatwerkboeren.
Uiteraard dient de balk wel vrij te zijn van ernstige roestvorming.....

succes

EDIT; prachtige site trouwens waar je alles gepresenteerd hebt,ik zal je site blijven volgen,heel mooi project!
Antwoord
#4
ter versteviging kun je eea "doorlassen"
[Afbeelding: fa91957b-dbc9-4a10-af09-4e5f7ae03a2f_zpsptpfi7xq.jpg]
Antwoord
#5
Jambon schreef:ter versteviging kun je eea "doorlassen"

ja, ik heb met enkele rally-fan 240 rijders gesproken en die waren het er allemaal mee eens dat een 240 een stuk(je?) stabieler kan worden door het gebied tussen veerpoot, A-stijl en schutbord goed door te lassen (googlen op "stitch welding", men neme een naad, stukje las, stukje niets, stukje las, stukje niets etc).
Misschien zo die voorbalk ook nog wat vaster zetten, en met het gewicht van de accu's ver naar voren is het doorlassen van het gebied bij de veerpoten misschien ook ooit interessant.

Erg mooi project, ik zag het al eens langskomen bij een diyelectriccar site ;D
240 | 1991 | B230F+T | M90 | 291 KKm | Bilstein B6/Koni
Antwoord
#6
Dit is idd wel heel bijzonder, ipv een B200 een E200.Big Grin Waar ik ook vrolijk van word is dat die site op een Mac gemaakt is. Smile
Groeten van Frans
Antwoord


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)