Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VolVolvo afsteldag
#1
Ik krijg geregeld vragen over het brandstofverbruik en de afstelling van de Volvo 240. Is daar nu niet wat mee te doen ?

Veel mensen kennen mij inmiddels wel van het MegaSquirt project. Daar is METEN nog belangrijker dan ooit om een goede afstelling te verkrijgen.

De "standaard" LPG installatie kan echter prima functioneren op de meeste auto's, mits goed afgesteld. Maar hoe dit aan te pakken ?

Welnu:

We verzamelen op 3e kerstdag in Lienden (Bij Tiel in de buurt). Aldaar helpen een paar vrijwilligers van VolVolvo de voorpijp van de auto te demonteren. Er wordt dan een ring in de uitlaat gelast met schroefdraad. In deze ring plaatsen we een "wide-band" lambda-sensor en kunnen we het brandstofmengsel aflezen en afstellen, ook onder belasting ! De sensor wordt na afloop weer weggehaald en het gat afgedicht met een plug. Pakkingen e.d. worden meteen vervangen.

Verder zal er een stroboscooplamp aanwezig zijn om de ontsteking te timen.

Basis voor een goed lopende motor is natuurlijk de klepspeling en ook hiervoor is een deskundig persoon aanwezig met alle benodigde spullen.

Gasklephuizen willen ook nog wel eens vervuild zijn en ook dit is een bron van narigheid. Ook daarvoor zijn pakkingen e.d. aanwezig zodat deze schoon gemaakt kan worden.

Wie kunnen we helpen ?

In princiepe is iedereen welkom. Waar we het meest mee kunnen doen zijn de K-jet mensen en de mensen die op LPG rijden welke niet lambda-geregeld is. In alle andere gevallen kunnen we wel meten maar is afstellen er niet meer bij door ingrijpen van de computer. We kunnen wel constateren of er per ongeluk iets mis is. Er is iig 1 240 expert aanwezig maar ik vermoed dat er onder de VolVolvo mensen ook heel wat kennis zit die ik graag die dag zou zien.

Heb je vragen, stel ze hier of PM/mail even.

Ik zou graag weten wie er allemaal wenst te komen, waarvoor en wat voor auto. Dan zorg ik dat er voldoende spullen zijn.

In princiepe hoeven alleen de onkosten betaald te worden. (de ring is 10-15 euro, nog wat pakkingen en dat was het wel... Kleppenstellen in overleg) Wellicht is het leuk om iets te regelen voor de man die zijn werkplaats en kennis een dag aan ons uitleent....

Ik hoor graag van u !
BS-AutoTune, voor classics en specials: http://www.bs-autotune.nl
#2
Bozzma schreef:Waar we het meest mee kunnen doen zijn de K-jet mensen en de mensen die op LPG rijden welke niet lambda-geregeld is.

Dus ook de carburateurversies met LPG?

Hoe zit het met de carburateurversies op benzine?
264GLE 1981/ C70 Cabrio/ Volkswagen Caravelle 1986
#3
Als dieselrijder heb ik hier weinig aan maar ik het toch niet laten even mijn waardering uit te spreken voor dit geweldige initiatief!!!!!!

Dit is nog eens een praktische benadering zeg.
Het toont maar weer eens aan hoe waardevol zo'n forum kan zijn.

ik wens jullie een gezellige dag toe met veel afstelgenoegen.

groet, Jan
#4
Kijk, dat zijn de berichten.

Ik wil me graag aanmelden, heb nu net de aandrijflijn van de 760 in m'n 264 gebouwd, en het is tijd om af te stellen.

Het rijd al geweldig zo'n B28E i.c.m. een AW 71, maar alles is onbelast afgesteld(1,0% co@1000rpm).

Ik had al aangeboden om te lassen. Het lijkt me het makkelijkst dat ik m'n TIG apparaat mee neem. Ik zal zorgen voor genoeg toevoeg materiaal voor:

-rvs(316)
-rvs(c19)
-staal(s235)

Ik wil zelf alvast een stalen ring bestellen en een rvs voor de uitlaat die in de maak is.

Als het makkelijk is kan ik ook nog een extra stroboscoop en laptop mee nemen.

Groeten uit het oosten,

Joost
In het verleden behaalde snelheden bieden geen voldoening voor de toekomst
#5
240diesel schreef:Als dieselrijder heb ik hier weinig aan maar ik het toch niet laten even mijn waardering uit te spreken voor dit geweldige initiatief!!!!!!

Dit is nog eens een praktische benadering zeg.
Het toont maar weer eens aan hoe waardevol zo'n forum kan zijn.

ik wens jullie een gezellige dag toe met veel afstelgenoegen.

groet, Jan

Hier sluit ik me bij aan. Goed initiatief, Bozzma =D>
1980 GL Diesel (USA)
#6
Heel goed initiatief Jeroen!! =D>

Ik kan de turbo niet meenemen want deze is geschorst. Of ik zou moeten kijken voor een autoambulance. Maar zoiets heeft nogal wat voeten in de aarde.
"Volvo - not everybody's car - but who wants to be everybody?"
#7
doe je gewoon die blauwe lamp aan , dan kommie er wel 8)
Geen 940 LPT 1996
en geen onderdelen meer........
#8
a.huis schreef:doe je gewoon die blauwe lamp aan , dan kommie er wel 8)

lol! Gaaf he, die moet ik trouwens nog teruggeven aan Robbert242DL...hahah!
"Volvo - not everybody's car - but who wants to be everybody?"
#9
Peter Timmer schreef:
Bozzma schreef:Waar we het meest mee kunnen doen zijn de K-jet mensen en de mensen die op LPG rijden welke niet lambda-geregeld is.

Dus ook de carburateurversies met LPG?

Hoe zit het met de carburateurversies op benzine?

Ook ik heb er een met caburateur (B23A). Heb begrepen dat dit prima af te stellen is. Want ook ik rijd nog steeds tussen de 1 op 5,5 a 6. Ben dan ook benieuwd of ik het verbruik hiermee kan reduceren.
[Afbeelding: 50230371_6_BZi3-1.jpg]
#10
Goed initiatief Bozzma!!!
Helaas moet ik "gewoon" werken 3e Kerstdag Sad
Volvo V70 TDI<br />Volvo 242 in veel onderdelen


Lijst met mogelijk verwante topics
Topic Auteur Reacties Weergaven Laatste bericht
  volvolvo circuitdag(meet) Volvo240 9 9.790 6 November 2017, 20:10
Laatste bericht: Volvo240
  Volvolvo am Ring 2015 Volvo240 30 38.389 14 November 2015, 20:09
Laatste bericht: Volvo240
  VOLVOLVO Lenterit 2015 Jambon 32 31.448 8 March 2015, 23:49
Laatste bericht: Jambon
  Volvolvo meeting 2013 Yellow240 11 8.787 16 January 2013, 17:44
Laatste bericht: ***t_blijft_behelpen***
  Volvolvo Brabant meeting 2012 Yellow240 11 9.977 7 August 2012, 19:44
Laatste bericht: Yellow240
  Volvolvo meeting? Yellow240 60 36.061 16 January 2012, 09:47
Laatste bericht: Dopski
  Volvolvo eindejaarsmeeting? Yellow240 99 49.741 1 January 2011, 13:45
Laatste bericht: Jambon
  Hij komt er: Volvolvo koffieklets 2009 in Woudenberg! volvo200liefhebber 177 82.715 28 May 2009, 15:45
Laatste bericht: Rubicon
  Volvolvo fotosjoet en ouwenelen bijeenkomst nr 2 Postma 245 GL 164 78.008 8 October 2008, 17:40
Laatste bericht: Zwarte Flirt
  Volvolvo nieuwjaars koffieklets 2008 volvo200liefhebber 218 87.507 6 February 2008, 02:29
Laatste bericht: Baby

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 2 gast(en)