Berichten: 40
Topics: 9
Lid sinds: Nov 2011
Hallo;
Na enkele kilometers snelweg (ong. 130) is mijn linkervoorwiel verschikkelijk heet en heb ik na stilstaan enkele minuten totaal geen remkracht meer.
Oordeel van de ANWB, voorrem reviseren, hoe dit aan te pakken? Ik zou gelijk de remvloeistof willen vervangen, heeft iemand ene handleiding voor het reviseren van de voorrem (linksvoor) en het vervangen van de remvloeistof?
Daarnaast zou ik graag de olie een keer verversen, heeft iemand daar soms ook een "how to" van?
Het betreft een 244, 2.1, 1983
Thanks!
Berichten: 1.152
Topics: 69
Lid sinds: Dec 2007
Kijk even bij het topic van Kwekkel.
Ik denk:
1) remslang verstopt
2) remklauw zuigers vast
Of beide.
Ik zou eerst de slangen vervangen.
Dat is het goedkoopst.
Berichten: 9.866
Topics: 82
Lid sinds: Apr 2006
Had mijn 240 ook in het begin. Ik heb de remzuigers een paar keer heen en weer geduwd en goed de vloeistof ververst, nooit meer iets van gemerkt.
Ouwe DOT4 bevat water, wat gaat koken als de klauw heet wordt en waterdamp is een slechte drukgeleider. Zodoende heb je pas weer remmen nadat het spul afgekoeld is. Ik heb er wel eens emmers water overheen gegooid.
Remvloeistof kan je gewoon per nippel af laten lopen (door een slangetje in een potje, niet knoeien), zolang je van bovenaf bijvult, komt er geen lucht in de leiding.
Volvo 940 1997 Volvo 144 1969
Berichten: 6.715
Topics: 163
Lid sinds: Aug 2006
Marc1970 schreef:...Remvloeistof kan je gewoon per nippel af laten lopen (door een slangetje in een potje, niet knoeien), zolang je van bovenaf bijvult, komt er geen lucht in de leiding.
Ter info:
als in: via het remvloeistofreservoir.
Berichten: 40
Topics: 9
Lid sinds: Nov 2011
Hallo Marc en andere reageerders!
Bedankt voor de info!
Ik zal dan eerst proberen de remvloeistof te vervangen.
Dus er zijn 4 aftapunten hiervoor? Bij elke rem 1? Hoe moet ik dit doen?
Alle slangen loshalen (volgens mij zijn ze, in ieder geval achter, niet flexibel?) en alle vloeistof laten leeglopen in bakjes..
Alle slangen weer vastmaken en via het resevoir vullen met nieuwe vloeistof (welke? Hoeveel?) en dan komt er geen lucht in het systeem oid?
Hoe kan ik controleren of de remklauwzuigers vastzitten?
Berichten: 9.866
Topics: 82
Lid sinds: Apr 2006
26 March 2012, 21:29
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 26 March 2012, 21:37 door Marc1970.)
Nee er zijn maar liefst 8 aftappunten, 3 per voorrem en 1 per achterrem. IVM met driehoekig uitgevoerd dubbel remsysteem, beetje overbodige veiligheidsmaatregel en is sindsdien ook niet meer zo ingewikkeld geweest.
De aftappunten zijn holle boutjes (als de ontluchters op de verwarming), sleutel 7 dacht ik. Neem een passende ringsleutel en laat ze van te voren weken in IMAL oid. Je laat de oude drab (1 voor1) weglopen TERWIJL je van bovenaf bijvuld, gaat vrij langzaam.
De zuigers kan je met een tang/flinke hefboom terugduwen en met de pedaal weer uitduwen, zo veeg je binnenkant (de boring) van de remklauw schoon.
Voorzichtig met het stofhoesje rondom de zuiger.
Volvo 940 1997 Volvo 144 1969
Berichten: 940
Topics: 24
Lid sinds: Feb 2010
En pas op dat je de ontluchtingsnippels niet molt........dan ben je nog verder van huis. Spreek helaas uit ervaring.
Berichten: 11.638
Topics: 288
Lid sinds: Jan 2009
volvosvenska schreef:En pas op dat je de ontluchtingsnippels niet molt........dan ben je nog verder van huis. Spreek helaas uit ervaring.
zover was ut toch niet...:wink:
Berichten: 40
Topics: 9
Lid sinds: Nov 2011
Ok bedankt,
Maar als ik ze 1-voor-1 losmaak en bijvul, hoe weet ik dan wanneer het systeem gevuld is? En dan meng ik toch oud met nieuwe...?
Berichten: 1.152
Topics: 69
Lid sinds: Dec 2007
De oude vloeistof zal voortgestuwd worden door de nieuwe. Dus net zo lang doorgaan totdat er net zulke mooie frisse remvloeistof uitkomt als je erin gooit.
Bovendien zal het systeem vrij snel leeglopen als je je slangen loshaalt.
Zelf heb ik
een Ezibleed setje gekocht, werkt heerlijk.
Dan heb je continu druk op je systeem (en hoeft dus niet iemand anders te pompen) en heb je wat buffer aan remvloeistof.