7 February 2022, 20:08
(7 February 2022, 19:42)BartJu schreef:(7 February 2022, 01:38)Nicolaas H schreef: [...]Nee, niet echt. Behalve dan het kentekenverlihtingslampje, daar moet ierdere keer wel weer een nieuwe in. Al is de APK 2jaarlijks, en krijgt ook meer klappen bij het openen en vooral sluiten van de achterklep.
Wat mij wel opvalt is dat er achter regelmatig iets is met de verlichting. [Elk jaar is er wel wat.] Dit was ook al zo met mijn vorige 240 uit '84. Heb ik dat nou of hebben jullie die ervaring ook?
(7 February 2022, 07:15)Grey240Polar schreef: [...]Tijdje terug met de 340 het zelfde, beiden kanten tegelijk donker. Vanalles doorzocht omdat ik inderdaad had aangenomen dat het dus in het gedeelde circuit moest zitten. Fijn te horen dat ik niet de enige ben die daar in trapt en dat ook professionals als de WW zich zo om de tuin laten leiden.
Doet me denken aan een verhaal van een oud-collega die eens op een "beruchte" parkeerplaats een uur op de Wegenwacht heeft moeten wachten omdat beide koplampen dienst weigerden.
Hoe onwaarschijnlijk het ook leek, het bleek dat het toch gewoon de lampen waren die tegelijk stuk waren gegaan.
Ik gebruik de achterklep vrijwel elke keer dat ik rijd (en is toch al gauw 5 à 6 dagen per week), maar ook die lampjes heb ik nog nooit hoeven vervangen.
Is de constructie bij een '76er zoveel anders? Mijn '92er heeft twee van die buislampjes.
De aanname was van mijn collega, het was de WW'er die op het idee kwam om eens een klopje op het lampglas te geven waardoor de lamp weer ging branden. Dat wil bij halogeenlampen nog wel eens een tijdelijke oplossing bieden.
Met foutzoeken heb ik inmiddels wel geleerd dat je geen aannames moet doen, maar dat je gewoon alle stappen moet doorlopen, ook al denk je te weten dat iets niet de oorzaak van een probleem kan zijn. Ik begin dan het liefst bij iets dat heel simpel te controleren is en ga dan door naar de lastigere dingen.
1992 240 Polar (245) *Nr. 2* B200F M47


