23 June 2006, 18:01
nico_v schreef:Gerben schreef:Als je het mij vraagt moet je wel een beetje sportief rijden als je een turbo hebt.. Onder de 3500 rpm laadt mijn turbo niet eens, dan kan je net zo goed geen turbo rijden.nico_v schreef:lj_dekker schreef:Als je er van uit gaat dat je de 1e alleen voor het optrekken gebruikt en dus die 2 puntjes bij de 50 voor het overschakelan van de 2 naar de 3 is dan klopt het wel. Ik vraag me alleen af of dit het wel is. Ik ben benieuwd wie het weet.Met mijn turbo trek ik meestal tot de 50 door in zn 1, dan zit je op ongeveer 6000 rpm.. 6000 rpm in zn 2 kom je ongeveer bij de 100 uit. En in zn 4 rij je rond de 180 bij 6000 rpm.
Zo redeneerde ik iig
Zoooooo........ jij gaat niet voor de zuinigheid of levensduur van je motor zeker....... Maar misschien nodigt een turbo uit tot fors doortrekken ?? Ik schakel meestal op bij 2500 toeren en dan gaat het niet echt vlot. Af en toe (als het blokje lekker warm is) tot 3500 tpm; dan trekt-ie (B23E) wel lekker.
Niet dat ik de hele weg in zn 3 ga liggen als ik 50 km lang 120 moet rijden op de snelweg, maar tijdens het optrekken en inhalen trek ik iig zo ver mogelijk doorEn dat alleen als de motor op temperatuur is gekomen. Ik zou niet weten waarom het schadelijk zou zijn, die dingen zijn er voor gemaakt.
Iniedergeval, bij NORMALE MENSEN met NORMALE AUTO'S
zul je de 1 alleen gebruiken om weg te rijden en dan klopt mijn redenering dus wel. in zn 1 op 50 heb ik nog nooit gedaan. Dat moet wel zo'n verschrikkelijke hoop lawaai maken dat iedereen er waarschijnlijk bang van wordt denk ik
Wel van zn 2 naar zn drie op 100 en idd ook als t hele zaakje lekker op temp is. Een turbo nodigd inderdaad wel uit om ff flink door te trekken. Voel je het verschil met die intercooler goed trouwens?


