25 July 2012, 15:18
Dirk342 schreef:Absoluut niet mee eens... Heb zelf de diesel (VW blok dus) en is een heerlijk blok om mee te rijden en om aan te sleutelen. Simpele techniek en in principe onverwoestbaar. Misschien als een van de weinige vind ik de Douvrin een schitterende motor en indien, met liefde, goed behandeld onverwoestbaar. Heb er diverse van gehad, zowel in Peug als Renault alsmede Volvo's en nooit rare dingen zelf mee gehad. Wel met auto's van klanten, zoals kapot gelopen nokkenassen, etc.
Toch blijf ik erbij als je de blokken goed onderhoud, lees ook echt op tijd olie + filter vervangt, ze onverwoestbaar zijn. Dat de blokken soms kapotlopen komt merendeel door de eigenaren zelf. Lees: verkeerde zuinigheid.
Mee eens, die diesel die ik had was veruit de fijnste en meest onderhoudsvriendelijke motor die ik had.
Heb nog steeds spijt ervan dat ik 'm toch weggedaan heb.
Het ding liep altijd en geen rare problemen wat je wel eens met oudere benzine/LPG-motoren wel hebt. Alleen sommige dingen zijn wel wat lastiger (zoals distributieriem of kleppen stellen). Wat betreft de PRV-blokken: goed onderhoud is van levensbelang! Met name bij de B27 en B28. De B280 is echt stukken beter. Maar helaas zijn de onderdelen wel zeldzamer aan het worden: aan nieuwe nokkenassen (zwak punt, vaak veroorzaakt door slecht onderhoud) en riemspanners kun je via de Volvo-kanalen niet meer aan komen. Renault-dealers schijnen wel vaak nog spullen ervoor te hebben liggen.
Idem voor Peugeot, maar ook daar is het soms wat lastiger.

