8 March 2006, 14:52
Carlos Knaap schreef:Of ik de orginaliteit van de auto geweld aan doe als ik een paar onderdelen van het blok laat verchromen? Ja en nee. Als hij mooi is gepolijlst, glimt hij ook bijzonder mooi, alleen is dit na een half jaartje er weer af en zult je het blok weer moeten gaan poetsen. En laat ik nu net niet een persoon zijn om het motorblok vaak te poetsen.
Het vuil ect, gaat met een hoge drukreiniger bij een verchroomde blok er sneller af ed. Een mooi blok onder de motor kap vind ik toch wel mooi.
Een turboblok wil ik er niet in hebben, dat tast de orginaliteit te veel aan, maar het lijkt me wel leuk om hiermee te rijden. Het verbruik valt erg mee, als ik de cijfers moet geloven.
Gelukkig, ik dacht dat je dat turboblok wilde inbouwen. Maar het blijkt alleen maar een grondige revisie met wat mooimakerij (wat ik ook zou doen).
olvo For Life, Vanaf de Jakob tot de 480

