Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historie van de D24
#11
het zou heel mooi zijn als je een mooie foto reportage met uitleg zou kunnen plaatsen hoe je een 240 diesel uit kan voeren met TIC. Dat missen we nog. Dus als je dat gaat doen, graag!! ;D
"Volvo - not everybody's car - but who wants to be everybody?"
Antwoord
#12
VERSLAGJE VAN INBOUWVOORBEREIDING D24TIC IN VOLVO 240

Het handigste is een oude 2 serie de kop af te hakken en die als pasmal te gebruiken.

[Afbeelding: P7120009.jpg]

vervolgens ga je uren en uren in de weer met het ontwerpen van motorsteunen.

[Afbeelding: P7120003.jpg]

de turboversie stat in de 740 en 940 namelijk wat rechterop en ik wilde per se het orginele carter behouden met grotere olieinhoud, turbo-retourolie-aansluiting en vrijheid voor de turbo zelf t.o.v. de re. chassisbalk.

[Afbeelding: P7120007.jpg]

[Afbeelding: P7120006.jpg]

Het vliegwielhuis is vanwege de inbouwhoek bij 7-9 serie dus anders als de 2 serie vliegwielhuizen.

[Afbeelding: P7120005.jpg]

om het stuurhuis met kruiskoppeling ook de ruimte te geven heb ik links aan de motor een andere steun gemaakt
bovendien maak ik gebruik van de perfecte rubber motorsteunen van de 7 / 9 serie.
ik heb de motorsteunen bijna bovenop de chassisbalken staan om de voortrein v.w.b. belasting te ontzien
ook zou het hogere koppel de standaard motorsteunen te veel belasten mede omdat deze kort tegen de motor staan.(hoe dichter tegen het hart hoe hoger de kracht als gevolg van koppel)

[Afbeelding: P7120004.jpg]

[Afbeelding: P7120008.jpg]

[Afbeelding: P7120011.jpg]

[Afbeelding: P7120010.jpg]lasmal

[Afbeelding: P7130016.jpg]

Zelfgemaakte motor ophangings steunen klaar voor poedercoater

[Afbeelding: P7130015.jpg]

[Afbeelding: P7120013.jpg]

[Afbeelding: P7120012-1.jpg]


[Afbeelding: P7130020.jpg]

[Afbeelding: P7130019.jpg]

[Afbeelding: P7130018.jpg]

om het ietwat gewijzigde voortrein recht te houden tijdens het aflassen heb ik een lasmal gefabriceerd waar het zaakje op opgespannen wordt m.b.v. de orginele ophangpunten en stuurhuis montagegaten.

"je mag niet lassen aan een voortrein en er al helemaal geen gat uit snijden"

nee dat klopt ik ga ook nog herkeuren bij de TUV

voor hen die dat niet zien zitten is er optie om een standaard 240 carter te nemen van een D24 en die te monteren onder je TIC basisblok ???? ik heb niet gecontroleerd of dat ook werkelijk past !!!!!



[Afbeelding: P7130017.jpg]

[Afbeelding: P8060024.jpg]

gewijzigde / zelfbouw motorophangings set in "exploded view "

[Afbeelding: P8060025.jpg]

[Afbeelding: PA010046.jpg]

intercoolerbuizen gemaakt van uitlaatpijp V.W. LT net zo lang met bochten/lassen/zagen gepuzzeld tot er een passend sys. ontstond

[Afbeelding: PA010047.jpg]

[img width=450 height=600]http://i141.photobucket.com/albums/r66/240diesel/d24tic/PA020048-1.jpg[/img]

uitlaatgas afzuigslang eraan

de buis dwars voorlangs is de intercoolerdummy, de eigenlijke i.c. ben ik nog aan het pasmaken (was in zijn vorige leven een DAF-truck i.c.)

[Afbeelding: PA020049-1.jpg]

contact aan (geimproviseerde olie en dynamolampjes) motoroliedruk gemeten met manometerset

[Afbeelding: PA020050-1.jpg]

start the engine please,motoroliedruk op een keurige 4 bar stationair


[Afbeelding: PA020051-1.jpg]

natrekken cilinderkop bij 50 graden motorolietemp.

[Afbeelding: PA020052-1.jpg]
Antwoord
#13
Mooi verhaal dit ;D

Ik ben het over het geluid van de D24 helemaal eens met Saint, in 1 woord GEWELDIG :-*
Ook over de prestaties ben ik het met hem eens, erg jammer :'(
Dus zo'n opwaardering met een TIC is helemaal goed Wink
264GLE 1981/ C70 Cabrio/ Volkswagen Caravelle 1986
Antwoord
#14
Prachtige ombouw! zeer indrukwekkend, dat wordt een perfecte combinatie!
een 240 met een turbo-diesel, iets wat ik ook wel wil ;D
240 | 1991 | B230F+T | M90 | 291 KKm | Bilstein B6/Koni
Antwoord
#15
in een zin: wat een vet project!! :Smile :Smile :o :o ;D ;D Big Grin Big Grin
"Volvo - not everybody's car - but who wants to be everybody?"
Antwoord
#16
De gegevens zijn als volgt (bron; Volvo-handboeken);

D24;

82 pk bij 4800 omw/min
140 Nm bij 2800 omw/min


D24T;

109 pk bij 4800 omw/min
205 Nm bij2500 omw/min


D24TIC;

122 pk bij 4800 omw/min
235 Nm bij 2500 omw/min

Ik zou zo denken dat er iets verschil te merken zou moeten zijn.
Toch doe ik het vooral voor de uitdaging, in mijn gezin zijn er 2 die wagenziek zijn en de wat sportievere rijstijl doet het dan nooit zo goed.....
De echte vermogenswinst gebruik ik als er sporadisch eens een kar achter hangt of andere belading die de acceleratie niet bevorderd.

Inderdaad is een werkplaats wel heel handig om het maar eens voorzichtig uit te drukken.
Niet alleen de wpl. trouwens maar ook mijn collega's waar ik nogal eens op terugval als het gaat om specifiek motorische vragen.
Het is een truck-wpl. dus dieselkennis te over.
Antwoord
#17
trucks...jummie! Wij hadden vroeger thuis een carrosseriebedrijf. (BUCA in Born, later onderdeel van Charles Feijts groep, en daarna HTL Geleen) 8) Dus ik ben er mee opgegroeid.
"Volvo - not everybody's car - but who wants to be everybody?"
Antwoord
#18
Inderdaad, schitterend project!

Zelf heb ik nu een D24, prima staat 155 DKM. Zelfs de originele aankoopfaktuur in Belgische franken er nog bij! en verder alle historie.

Ik was gelijk verliefd toen ik (haar?) zag bij het ophalen van oderdelen van mijn 760 GLE Automaat (odezelfde dag had ik die gekocht) en helemaal toen de motor werdt gestart (lag muisstil in het vooronder). Dat was dus echt HEBBE HEBBE HEBBE! en ook dat is gelukt!

Gisteren bij De Jong in Sneek geweest voor taxatie (duurt 4 dagen voor ik het pas weet Sad ) Goede tips van hem gehad ook!

Wat kleine lakpuntjes, en 1 gaatje in de rechter onderkant, achter de spatlap. Dat gaat dus zo snel mogelijk gerepareerd worden!. Heeft iemand ervaring met het feit dat de Diesel aftapplug wat nat is onder de tank? (wat ook de enige aanmerking van de Jong).

Ik hoop weinig van jullie technische kennis te moeten gebruik maken, en veel plezier kilometers te draaien met de Diesel. Volgende week eerst maar eens het traject Lelystad - Bernkassel afleggen! Big Grin

Klaas
244 GL D6 aut. 1981 ,[Afbeelding: img00121d.jpg] en de Smurfette (GL Automatic) uit 78 [Afbeelding: foto00631k.jpg]
Antwoord
#19
ik mis alleen de IC ;D

Maar een diesel is toch ook nog wel verder te tunen met wat hogere turbodruk etc ?

(totaal geen verstand van diesels)
Antwoord
#20
hoi klaas welkom bij de D24 club, ik hoop dat je veel plezier krijgt van je diesel houd ons ook met foto's op de hoogte

de intercooler ligt nog te wachten om aangepast te worden aan de maten van een 240 koets, voorheen zoefde hij namelijk door het land op een DAF-truck.
als IC dummy zie je pijp voor de radiateur langs lopen hier komt dan straks de pasgemaakte IC

helaas weerhoud allerlei drukte mij al weken om een vinger naar het project uit te steken.
de startmotor en dynamo zijn gelukkig al wel weer terug van een logeerpartij bij de auto-elektra-specialist.
Antwoord


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 5 gast(en)