Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Voorruit zelf plaatsen
#1
Hallo,

weet iemand of je de sierlijst eerst aan de ruit maakt voordat je deze plaatst,
of eerst de ruit met de clipjes voor de ruit plaatsen en als laatste de sierstrip erop klikken.


Gr,

Rob
Antwoord
#2
Als je een sierlijst voor kunststuf klipjes hebt schuif je die op de ruit en leg je de ruit vervolgens met klipjes en als in de sponning+kit.
Als je een sierlijst hebt voor metalen klipjes moet je die in de sponning vast schuiven. Dan de kit in de sponning en dan de ruit erin leggen.
Maar het is roestteschnisch gezien beter om gelijk de metalenklipjes-sierlijst achterwege te laten...

Maar je moet inderdaad de lijst er pas op klikken nadat de ruit geplaatst is.

ps. Je had het onderwerp gesloten (ik heb het slotje er nu afgehaald zodat mensen kunnen reageren).
Antwoord
#3
Je kunt ook de plastic clips op de ruit doen, dan de ruit met clips erop in de kit leggen en later de chromen lijst erop klikken. Heb ik twee keer al zo gedaan. Voordeel, je kunt goed zien of de ruit overal goed in de kit ligt. Met de strip erop is dat alleen van binnenuit te controleren. Niet dat je er nog iest aan kunt wijzigen, want die zit gelijk goed vast!
Bedankt en de groeten! 245 GL '79/244 GL '80/745 GL '85/144 DL '72/Amazon Combi '68
Antwoord
#4
Klopt, dat bedoel ik ook.

Maar bij de oude versie (140 en vroege 240) kan dat niet. Daar moeten de stalen klipjes in de ruitsponning gelegd worden.
Antwoord
#5
Super, bedankt. Ik weet niet zo goed hoe het forum werkt.
Hoe krijg ik bv een foto erop?

Kun je misschien nog een tip voor de te gebruiken kit geven?
Antwoord
#6
Bij de automaterialen handel hebben ze speciale ruitenkit. Ik had die van 3M. Die van Sika zijn ook goede ervaringen mee op het forum.
Ik heb er toen ook zo'n klein potje met speciale grondverf bij gekocht.
Antwoord
#7
En vraag eens naar een speciaal ontvettingsmiddel dat je kunt gebruiken zodat de kit beter op de ruit hecht.
Ik heb bij mijn laatste ruit, waarschijnlijk de boel niet goed genoeg ontvet want hij laat los op sommige plekken....
Je ziet het nauwelijks maar merkt het dus doordat er water doorheen sijpelt.
Dus moet hij er weer uit :-(
Ik denk erover om het in het vervolg toch maar door een prof te laten doen.
Bedankt en de groeten! 245 GL '79/244 GL '80/745 GL '85/144 DL '72/Amazon Combi '68
Antwoord
#8
ik dacht dat het een speciale primer was.
Antwoord
#9
Ik had nogal wat roestschade in de sponning van mijn 144, 1970.
De verrotte plekken zijn allemaal gelast (waren er nogal wat). Het was een overweging, maar ik heb inmiddels de ruit zelf geplakt. Was de eerste keer, deed het samen met mijn vader die er verder ook geen ervaring mee heeft. Met z'n tweeën is wel makkelijk.

Ik had een set met een 2k kit en een ontvettingsdoekje. Er zat ook een speciale spuitmond voor de kit bij.
De clipjes waar de sierlijst IN de auto mee bevestigd worden zaten wel wat in de weg met het kitten maar het ging goed. Even goed kijken dat je de ruit in een keer goed legt, corrigeren zorgt voor veel rotzooi (ik kreeg het advies een kruis te maken met afplaktape voor het plakken)

De stalen clips heb ik niet meer gebruikt natuurlijk. Gewoon alles netjes ontroest of nieuwe stukken in gelast. Nadat ik de ruit geplakt heb is de ruimte die overbleef in de sponning dichtgekit met carrosseriekit en daar is de sierlijst in gedrukt.
Het ziet er goed uit, de sierlijst (oude type) ligt er mooi vast op. Heb er nog niet mee gereden, hopelijk blijft het zo.

Succes ermee,

Kees
Antwoord


Lijst met mogelijk verwante topics
Topic Auteur Reacties Weergaven Laatste bericht
  clipjes voorruit Kogelman 27 3.649 4 November 2023, 23:27
Laatste bericht: Kogelman
  tussenstukje raamrubbers voorruit mist... heideltje 5 4.067 1 August 2020, 17:51
Laatste bericht: Tancor
  Golde schuifdak plaatsen Volvo-Cees. 2 2.934 15 March 2020, 18:17
Laatste bericht: Volvo-Cees.
  Roest bij de voorruit markje 0 1.887 23 October 2019, 17:16
Laatste bericht: markje
  Vervangen voorruit Black Moose 18 17.156 19 May 2019, 07:30
Laatste bericht: roger2401990
  glaslijm spiegel aan voorruit simon 3 2.827 11 March 2019, 15:14
Laatste bericht: PdeBruijne
  Tips: hoeken voorruit vervangen 245DL Maarten245DL 2 3.091 20 November 2018, 12:55
Laatste bericht: Marc1970
  Dakrails plaatsen Biopowerenschede 1 2.022 21 June 2018, 23:57
Laatste bericht: Biopowerenschede
  Plaatsen hoofdsteunen achter 245, hoe? marc-f 3 4.031 18 October 2017, 19:59
Laatste bericht: RM
Photo Graag advies, roest bij voorruit Volvo 245 herstelllen barstema 4 6.281 27 August 2017, 23:10
Laatste bericht: barstema

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)