Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ontstekingsprobleem
#1
Mijn 240 uit '84 (met een B21E, later ingebouwd) op gas heeft het volgende probleem:

Zowel op gas als op benzine start hij prima (ik start wel op benzine en schakel na enkele km's over op gas). Dan ga je rijden en dan gebeurt er dit: De toerenteller maakt eerst een flinke zwaai naar (ongeveer) 3000 toeren, 'valt' daarna naar '0' en dan is de motor uit. Normaal (wat is normaal :-)) trap ik de koppeling dan in, schakel terug en laat de koppeling opkomen, waardoor de motor weer aanslaat (althans, dat deed ik in de 140 wel eens, want daarin werkt dat goed). Niet bij de 240, die moet stil staan, ik moet even wachten, weer starten en ik kan weer verder. De ene keer rij ik 5 km en dan gebeurt het weer, vanmiddag reed ik even een klein stukje, en hetzelfde deed zich voor. Zowel op gas als op benzine. Ik heb de bougie en bobinekabels inmiddels vervangen, de bobine is nieuw en de ontsteking vorige week in de garage opnieuw afgesteld.

Ik denk zelf aan kortsluiting, ergens (!), maar waar? Is er iemand (of iemanden natuurlijk) die dit herkennen en mij kunnen vertellen hoe ze dat hebben opgelost? De garage kan het mij niet vertellen (die vertellen vaak wel wat het niet is......), het is echter wel zo, dat het probleem er ineens is, vanaf de onstekings-afstelling (in/door de garage) vorige week, daarvoor geen centje pijn, althans niet wat dit betreft!
V70 2.5 10V 1998 - 240 GLE 1984 (B21E) - 144 B18A 1967
Antwoord
#2
Waarom is de ontsteking afgesteld?
Liep ie al niet lekker soms?
Een B21E heeft een elektronische ontsteking (BoschTSZ 2) en wordt ÃÃn keer afgesteld in de fabriek en hoeft daarna nooit meer verdraaid te worden(zitten daarom ook vaak vastgerot).
Ik zou het zoeken in het hoogspanning gedeelte.
Stekkertje op de verdeler zou ik ook eens naar kijken...

Volvo Amazon , 1966 B230FK , 15G op 0,6 bar.
Antwoord
#3
tiki240 schreef:het is echter wel zo, dat het probleem er ineens is, vanaf de onstekings-afstelling (in/door de garage) vorige week, daarvoor geen centje pijn, althans niet wat dit betreft!

Terug naar die garage ! [Afbeelding: 1zw2az9.gif] Smile
Antwoord


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)