Berichten: 21
Topics: 4
Lid sinds: Oct 2009
Ineens weigert mijn 245 te starten na 5 jaar feilloze werking. Hij krijgt geen benzine lijkt het. Het is een tussenmodel wat het niet makkelijker maakt. Benzine pomp onder de auto en in de tank zijn vervangen. De computer is uitgewisseld geweest. De 2e computer, rechts voor onder de moterkap is doorgemeten en oke bevonden. Bij het starten geeft hij nog geen kuchje. helemaal dood, geen drup benzine komt in de cylinders. De vonk is er wel. BDP zender is vervangen. De benzinedrukregelaar en de benzine-rail naar de verstuivers is vervangen. Ik heb geen idee wat het verder kan zijn. Het lijkt of de injectoren niet worden aangestuurd. Ineens, na een dag prima rijden, weigerde hij de dag erop volledig. Wat kan dit nog meer zijn?
O. ja. Volvo Nederland gemaild. Die laten je, ook al rij je al 30 jaar 245's, volledig zitten. Ga maar naar de dealer! (moest ik even kwijt)
Berichten: 157
Topics: 41
Lid sinds: Mar 2014
(1 March 2019, 21:51)Koppelmans schreef: Ineens weigert mijn 245 te starten na 5 jaar feilloze werking. Hij krijgt geen benzine lijkt het. Het is een tussenmodel wat het niet makkelijker maakt. Benzine pomp onder de auto en in de tank zijn vervangen. De computer is uitgewisseld geweest. De 2e computer, rechts voor onder de moterkap is doorgemeten en oke bevonden. Bij het starten geeft hij nog geen kuchje. helemaal dood, geen drup benzine komt in de cylinders. De vonk is er wel. BDP zender is vervangen. De benzinedrukregelaar en de benzine-rail naar de verstuivers is vervangen. Ik heb geen idee wat het verder kan zijn. Het lijkt of de injectoren niet worden aangestuurd. Ineens, na een dag prima rijden, weigerde hij de dag erop volledig. Wat kan dit nog meer zijn?
O. ja. Volvo Nederland gemaild. Die laten je, ook al rij je al 30 jaar 245's, volledig zitten. Ga maar naar de dealer! (moest ik even kwijt)
Wat vor motor is het, B230K?
Volvo 240 GL 1987, Volvo 245 GL aut. 1979, Volvo 164 1971 (verkocht).
Berichten: 682
Topics: 59
Lid sinds: Feb 2006
Gaat het hier om een LH-Jetronic? Zo ja, heb je de werking van het brandstofrelais gecontroleerd?
1992 240 Polar (245) *Nr. 2* B200F M47
Berichten: 21
Topics: 4
Lid sinds: Oct 2009
2 March 2019, 12:15
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 2 March 2019, 12:33 door Koppelmans.)
Goede morgen. Dank voor de reacties.
Het brandstof relais (die witte) is vervangen geweest.
Ik weet niet welk motortype het precies is, maar zeker een B23
Heb het even nagevraagd, het schijnt een eerste type B230F te zijn.
Berichten: 9.924
Topics: 82
Lid sinds: Apr 2006
Er is ook nog een zekering van het hele injectiesysteem, die zweeft ergens bij de bobine rond. En anders de massadraden op het spruitstuk en die van kleppendeksel naar schutbord nakijken.
Volvo 940 1997 Volvo 144 1969
Berichten: 53
Topics: 7
Lid sinds: Jan 2018
Ik zou toch ook eens controleren of de brandstofpompen wel degelijk stroom krijgen bij het starten.
Berichten: 21
Topics: 4
Lid sinds: Oct 2009
de benzine rail, waar de injectoren hangen is los geweest. Toen er gestart werd kwam er een aanzienlijk dikke straal benzine.
we denken nog steeds aan iets simpels als eventueel die zwevende zekering. ook kijken we maandag even naar de hallgever in het ontstekingshuis.
fijn! Dat mensen zo meedenken!
Berichten: 682
Topics: 59
Lid sinds: Feb 2006
Heeft jouw versie van de B230F de mogelijkheid om foutcodes uit te lezen middels het kastje met ledje tegen de linker wielkuip?
1992 240 Polar (245) *Nr. 2* B200F M47
Berichten: 21
Topics: 4
Lid sinds: Oct 2009
helaas. de vorige wel, dat was een 93-er. deze heeft dat niet.
Berichten: 24
Topics: 6
Lid sinds: Feb 2013
3 March 2019, 12:53
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 3 March 2019, 12:54 door peterxvolvo.)
Je opmerking over Volvo Nederland "O. ja. Volvo Nederland gemaild. Die laten je, ook al rij je al 30 jaar 245's, volledig zitten. Ga maar naar de dealer! (moest ik even kwijt)"
Daar heeft een importeur toch een dealer netwerk voor , is dus volgens mij een logische reactie.